Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Klasy I –III z Wiśniewy w Centrum Zabaw Rodzinnych "Family Park"
Wpisał Administrator   
Piątek, 12. Grudzień 2014 21:43
  GALERIA

        9.12.2014r. uczniowie z klas I - III z wychowawczyniami wybrali się do Centrum Zabaw Rodzinnych "Family Park" w Bydgoszczy, mikołajkową wycieczkę dofinansowaną dla wszystkich uczniów przez Radę Rodziców. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, kręgle, figloraj pełen labiryntów i zjeżdżalni, tor samochodowy, wystrzałowe armatki, olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia, automaty zręcznościowe. Jednak to udział w warsztatach z profesorem Ciekawskim, z którym odkrywały tajemnice chemii i fizyki, wzbudzał największe okrzyki radości. W pracowni profesora dzieci obserwowały szereg zabaw z kolorowymi substancjami, które samoczynnie zmieniały kolory, wybuchały i dymiły. Dowiedziały się w jaki sposób robi się efekty specjalne. Podczas wspólnej zabawy poznały niezwykłe eksperymenty naukowe, często przeczące prawom logiki.

        Dzieci spędziły wyjątkowe chwile, którym towarzyszyła wspaniała zabawa. Pełni wrażeń, zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone wróciły do szkoły. Dziękujemy Radzie Rodziców za mikołajkową niespodziankę.

                                                                                                               B. Parys 
 
Wycieczka dzieci z Wiśniewy i Zalesia do Piekarni – Cukierni „Zakryś”
Wpisał Administrator   
Piątek, 12. Grudzień 2014 21:38
GALERIA

Dnia 10 grudnia przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu wybrali się na wycieczkę
do Piekarni - Cukierni Państwa Zakryś w Tucholi.  Przed wejściem powitała nas Pani  Izabela Fenske wraz z Panem Jakubem Dziubą, który był naszym przewodnikiem.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały prace piekarzy i poszczególne etapy powstawania chleba. Mieliśmy okazję zaobserwować moment, jak w ogromnej elektrycznej dzieży mieszały się składniki na biały chleb. Widzieliśmy formy do pieczenia chleba, miejsce, w którym wzrasta chleb oraz duży piec do jego wypieku. Mieliśmy także okazję zobaczyć wyrabianie ciasta
i pieczenie pierników, etapy wykonywania tortu.    

 Ogromnym przeżyciem było dla nas wizyta w pracowni, gdzie na półkach stały ręcznie wykonane cukrowe ozdoby m.in. postacie z bajek. Były przepiękne, nie mogliśmy oderwać od nich oczu.

Na koniec naszej wycieczki otrzymaliśmy słodki poczęstunek: mnóstwo przepysznych pierników w polewie czekoladowej i lukrowane ciastka, które nam bardzo smakowały.
Po powrocie do szkoły dokończyliśmy ich konsumpcję.

Mimo brzydkiej pogody przedszkolaki zwiedziły centrum Tucholi.

Bardzo dziękujemy Państwu Zakryś za umożliwienie zwiedzenia ich zakładu. Panu Jakubowi Dziubie za ciekawe przedstawienie etapów wypieku chleba i ciastek
oraz pracownikom piekarni – cukierni za ciepłe przyjęcie.

Wyjazd nasz – mikołajkowy prezent sfinansowany został z funduszy przekazanych przez Radę Rodziców. Gorąco dziękujemy.

                                        Krystyna Kałaczyńska wychowawca oddziału przedszkolnego
 
Mikołajkowa wycieczka do Bydgoszczy uczniów klasy IV
Wpisał Administrator   
Czwartek, 11. Grudzień 2014 19:48
  GALERIA

 

  09.12.2014 klasa IV wraz z wychowawczynią wyjechała na wycieczkę do Bydgoszczy. W planie mieliśmy wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz seans filmowy  pt. „Bella i Sebastian” w Multikinie no i na zakończenie  oczywiście posiłek w McDonaldzie.

  Punktualnie o godzinie 9.00 stawiliśmy się w Muzeum Mydła i Historii Brudu na ulicy Długiej. Zaczęliśmy warsztatami ,na których mogliśmy poznać zapachy i dodatki do zrobienia mydła, Następnie uczniowie mogli wybrać kolor, zapach i formę i zrobić swoje mydełko. W czasie , gdy nasze mydełka zastygały zostaliśmy oprowadzeni po muzeum. Dowiedzieliśmy się jak dbano o higienę w czasach starożytnych, mogliśmy się przenieść do średniowiecznej łaźni, dowiedzieliśmy się jak dbali o czystość królowie francuscy. Byliśmy też w pierwszej fabryce  Bydgoszczy, gdzie  produkowano mydło. Mogliśmy zobaczyć  jak wyglądała  łazienka z przełomu XVIII/ XIX wieku. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś istniał zawód praczki  i jak  dawniej prano. Kamil – kolega z klasy- próbował nawet  prać przy pomocy tary oraz innych narzędzi. Odwiedziliśmy też dawny sklep kolonialny, gdzie dowiedzieliśmy się , że tak dziś popularny proszek Persil produkowany jest już prawie 100 lat. Potem  przenieśliśmy się do łazienki z lat 60 XX w, gdzie królowała  pralka Frania, oglądaliśmy też kolekcję mydeł z tego okresu m.in. dla dzieci „Jacek i Agatka”, „Bobas” czy „Bambino”.  Przy wyjściu  czekały na nas pięknie zapakowane nasze mydełka. W drodze powrotnej do minibusa odwiedziliśmy bydgoską Starówkę.

   O godzinie 11.00 rozpoczął się film pt. „Bella i Sebastian”. To wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni między człowiekiem a psem, pełna przepięknych widoków górskich i bardzo pięknej muzyki. Na koniec nie mogło się obyć bez wizyty w McDonaldzie.

Wycieczka była częściowo finansowana ze środków Rady Rodziców oraz funduszu klasowego. Specjalne podziękowania dla Zakładu Transportu.

                                                                  Uczniowie kl IV wraz z wych.Dorota Basińska

 

 
„Polonistyczne SOS” i „Spotkania z lekturą” w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Czwartek, 11. Grudzień 2014 19:18
  GALERIA  

W ramach X Grantu Oświatowego Gminy Sępólno Krajeńskie uczniowie klasy VI i IV uczestniczą w zajęciach polonistycznych, których głównymi celami są m. in. kształtowanie sprawności komunikacyjnych, wypowiadania się, czytania i pisania, rozwijanie umiejętności uczenia się, a także doskonalenia kompetencji kluczowych wynikających z podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Szóstoklasiści systematycznie rozwiązują testy kompetencji. Ich wspólna korekta połączona z analizą błędów, umożliwia każdemu uczniowi poznanie jego mocnych i słabych stron, wytyczających dalszy kierunek pracy indywidualnej.

Uczniowie klasy IV – poprzez obcowanie z tekstami literackimi – rozwijają sprawność uważnego słuchania, czytania głośnego i cichego, wykorzystują zawarte w nich informacje do tworzenia różnych wypowiedzi i konkretyzacji plastycznych.

Wysoki poziom frekwencji oraz zaangażowania uczniów na zajęciach wskazują na ich przydatność i celowość.

                                                                                   Aleksandra Zawadzka – Tymecka 
 
Zajęcia taneczne młodszej grupy „Era”
Wpisał Administrator   
Czwartek, 11. Grudzień 2014 19:15
 

W ramach X Grantu Oświatowego w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbywają się zajęcia taneczne adresowane dla uczniów z klas I- III.  Celem zajęć jest m. in. rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, wyzwalanie inicjatywy twórczej poprzez zabawy muzyczno – ruchowe, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz komunikacji pozawerbalnej, uczenie współodpowiedzialności za jakość prezentowanego repertuaru.  Ważnym elementem pracy jest również kształtowanie umiejętności pokonywania tremy i nieśmiałości podczas tanecznych występów. W trakcie spotkań choreografie taneczne opracowywane są do różnorodnego repertuaru muzyczno- zabawowego. Ćwiczenia odbywają się z wykorzystaniem pomponów, wstążek, chust. Stroje dla małych tancerek powstają dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców. Projektowane są  z uwzględnieniem  charakteru muzyki.

Utalentowane tancerki mają okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas imprez szkolnych i środowiskowych.

                                             Zajęcia prowadzi pani Iwona Zawadzka – Sztandera.

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 64


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa