Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
ZAJĘCIA
     DODATKOWE

PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Święto Niepodległości w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Środa, 13. Listopad 2013 16:58

7 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym wykorzystano utwory literackie oraz pieśni wojskowe, oddające atmosferę owych czasów.

Przez lata niewoli zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię, ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów naród polski nie poddał się. Polska stała się niepodległym krajem.

Kiedy nagle las zaszumi,

Mowę sosny gdy zrozumiesz…

To jest Polska

Gdy zobaczysz gdzieś topole

Królujące ponad polem…

To jest Polska

Gdy zobaczysz płowe wrzosy

Rozbłyskane w kroplach rosy

To jest Polska

Kiedy drogim jest ci w życiu

Żyto srebrne przy księżycu

To jest Polska                                                                                              ZOBACZ GALERIĘ

Ujrzysz biały krzyż wycięty

Hełm i piasek święty

To jest Polska..

Żyto srebrne przy księżycu

To jest Polska

Ujrzysz biały krzyż wycięty

Hełm i piasek święty

To jest Polska..

                                                                                 Hanna Wojtalewicz SP w Wiśniewie
 
Debata- Sportowy Okrągły Stół w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Czwartek, 07. Listopad 2013 16:53

Debata odbyła się dnia 6 listopada 2013r. na sali gimnastycznej, w związku z przystąpieniem szkoły do realizacji ogólnopolskiego projektu „W-f z klasą”. Wzięli w niej udział: dyrektor szkoły, nauczyciel wychowania fizycznego, nauczyciel wspomagający oraz wszyscy uczniowie. Zgodnie z zasadami „Sportowego Okrągłego Stołu” każdy mógł przedstawić swoją opinię na temat określony przez prowadzącą debatę Panią Aleksandrę Zawadzką – Tymecką. Dyskusja skupiła się na tym, co uczniom podoba się na zajęciach wychowania fizycznego najbardziej oraz na tym, co można by zmienić i ulepszyć, by dzieci ćwiczyły chętniej i aby było mniej zwolnień. W dalszej części debaty przystąpiono do wyboru zadań dodatkowych, jakie będziemy realizować w ramach programu. Padło wiele propozycji, ale ostatecznie poprzez głosowanie zostały wybrane: turniej piłki nożnej dla chłopców, turniej tenisa stołowego oraz rajd rowerowy.

Uczniowie podeszli do sprawy chętnie, poważnie, mieli dużo fajnych pomysłów. My jako nauczyciele mogliśmy się wsłuchać w propozycje i opinie dzieci, co jest kolejnym krokiem ku lepszej współpracy na linii uczeń-nauczyciel. Przede wszystkim uczniowie byli czynnie włączeni w podejmowanie decyzji na temat lekcji wychowania fizycznego, co zapewne przełoży się na ich jeszcze większą aktywność w tej dziedzinie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z burzliwych i owocnych obrad Okrągłego Stołu.

                                                                                         Radosław Burdon SP w Wiśniewie
 
„Z Krajną za pan brat” – gościnne warsztaty regionalne w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Środa, 06. Listopad 2013 19:05
 

W ramach prowadzonych w naszej szkole warsztatów regionalnych „Z Krajną za pan brat” dnia 28.10.2013r. gościliśmy panią Lidię Panek – doradcę metodycznego i regionalistę.

Pani Panek jest autorką opracowań związanych z kulturą i przyrodą krajeńską, chętnie dzieli się swoimi wiadomościami na ten temat, dlatego z radością przyjęła nasze zaproszenie
i przeprowadziła dla naszych uczniów ciekawe warsztaty o naszym regionie.

Podczas zajęć wszyscy z zaciekawieniem przysłuchali się opowieściom krajeńskim. 
Na zaprezentowanych pracach artystycznych ukazujących piękno naszego regionu, uczniowie rozpoznawali poszczególne zabytki. Wszyscy mieli okazję nauczyć się hymnu Krajny,
a także spróbować swoich sił w tańcu – polce krajeńskiej.

W trakcie warsztatów nasi uczniowie mieli okazję przyjrzeć się haftom krajeńskim, jak również samodzielnie namalować najczęściej wykorzystywane wzory. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał folder promujący Krajnę.

Warsztaty regionalne są wspaniałą okazją do tego, aby poznać najbliższe środowisko
i specyfikę swojego regionu, przez co kształtujemy i wzmacniamy poczucie to
żsamości regionalnej dzieci i młodzieży.

                                                                           Hanna Wojtalewicz  SP w Wiśniewie
 
ŚWIĘTO HALLOWEEN W SZKOLE W WIŚNIEWIE
Wpisał Administrator   
Czwartek, 31. Październik 2013 16:50

31 października, święto Halloween to dzień znany dzieciom jako dzień zbierania cukierków, strasznych historii czy przebierania się za różne zjawy. I w naszej szkole tego dnia zrobiło się nieco upiornie. Klasa szósta bardzo poważnie podeszła do zadania, by wprowadzić w szkole w ten dzień halloween’owy nastrój. Pod opieką pani Ireny Bobrowskiej przygotowali przedstawienie dotyczące obchodów tego dnia. Sceneria przygotowana była tak,
by uczestnicy czuli się jak na planie dobrego horroru! Wszystkie dzieci obecne na sali były niesamowicie zainteresowane. Na koniec apelu odbył się konkurs na najlepszy, a dokładniej na najupiorniejszy kostium halloween’owy tego roku. Wszyscy niesamowicie bawili się tego dnia, co potwierdzają poniższe zdjęcia!

                                                                                        Irena Bobrowska SP w Wiśniewie
 
Noc Trapera w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Wtorek, 29. Październik 2013 17:05

W dniach 25-26.10.2013r. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie, w ramach „Nocy Trapera” i programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki” zrealizowano dwa cykle edukacyjne: „Zmagania z Kryminalistyką” oraz „Aktywnie i zdrowo”.

Celem pierwszego programu było zapoznanie uczniów z metodami pracy policjantów i detektywów na miejscu zbrodni. Każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy stróż prawa ściągając odciski palców, dokonując oględzin miejsca zbrodni czy też rozwiązując zagadki związanej ze zbrodnią.

Kolejny program „Aktywnie i zdrowo” miał na celu przedstawienie uczestnikom spotkania pojęcia rekreacji ruchowej i związanych z nią aspektów. Zaprezentowano wpływ aktywności fizycznej na zdrowie. Wyjaśniono pojęcia: zdrowie fizycznego oraz jego związek z anatomią i fizjologią człowieka; zdrowia psychicznego oraz związków z psychologiczną stroną rekreacyjnej aktywności fizycznej; sportu całego życia – przedstawienie szerokiego spojrzenia na dyscypliny sportowe, które można uprawiać przez całe życie, ze szczególnym uwzględnieniem biegania, jazdy na rowerze i pływania oraz teorii treningu, w której zaprezentowano podstawowe terminy i metodologię ćwiczeń fizycznych. Omówiono także organizację współzawodnictwa sportowo – rekreacyjnego i przedstawiono podstawowe zasady organizacji i przeprowadzenia zawodów rekreacyjnych.

Po ciekawych zajęciach uczniowie podziękowali prowadzącym gorącymi brawami, co jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że zajęcia były bardzo atrakcyjne, a wspólnie spędzony czas podczas Nocy Trapera jest pozytywną odmianą pracy w szkole.

                                 Wychowawca klasy IV Radosław Burdon
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 49


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Prawo szkolne
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa