Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Wampiry, wiedźmy, duchy i Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 09. Listopad 2015 20:35

GALERIA

W piątek, 30.10. br. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie miały miejsce obchody Europejskiego Dnia Języków oraz święta Halloween. Z tej okazji przygotowano program  artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych”, połączony z rozstrzygnięciem szkolnego konkursu na najciekawiej ustrojoną klasę w atmosferze halloweenowej, Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej, konkursu na najciekawszy kostium halloweenowy oraz połączonego z  krótkimi  konkursami sprawdzającymi wiedzę uczniów o różnych krajach europejskich.  Celem tej imprezy było pokazanie, jak trudno jest podróżować po świecie nie znając języków, jak i podkreślenie wagi nauki języka angielskiego.
        Jeszcze przed rozpoczęciem świętowania Europejskiego Dnia Języków wszyscy uczestnicy imprezy mieli możliwość spróbowania pysznej zupy dyniowej przygotowanej przez mamy uczniów naszej szkoły.

Po uroczystym powitaniu uczniowie obejrzeli dwie scenki odbywające się w sklepie odzieżowym oraz w czasie wycieczki do Londynu, nawiązujące do różnych sytuacji życiowych, w których znajomość języków obcych może okazać się bardzo przydatna.
W kolejnym punkcie uroczystości 3-osobowe reprezentacje klas IV-V I w dwóch rundach miały możliwość sprawdzić poziom swojej wiedzy o krajach europejskich. Konkurs, który składał się z 25 pytań, jak się okazało, nie należał do najłatwiejszych, a
największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy VI. Za nimi uplasowali się przedstawiciele  klasy IV,   a trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy  V.  

Bez wątpienia do niezwykle emocjonujących należał Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym 7 uczestników zaprezentowało niezwykle wysoki poziom umiejętności wokalnych jak i językowych. Po burzliwych naradach jury zdecydowało, aby I miejsce przyznać Beacie Pawełek z klasy VI. II miejsce trafiło  do Kamila Flohra  z klasy V, a zdobywcą III miejsca została Alicja Leonhard z klasy I. Pozostali uczestnicy konkursu, którym nie udało się zająć miejsca na podium, otrzymali wyróżnienia. A byli to:

1.      Wiktoria Czeszewska, kl. IV

2.      Mikołaj Jarski, kl. IV

3.      Kamil Pryk,

4.      Weronika Winiecka, kl. V.

W tym dniu odbył się także finał konkursu na najciekawiej ustrojoną klasę w atmosferze halloweenowej dla klas 0-VI. Ponieważ wszystkie klasy były niezwykle pomysłowo ustrojone, Komisja Konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia 3 najlepszych. I tak I miejsce przypadło klasie V . II miejsce ex aequo zdobyła klasa III i IV, a III miejsce zostało przyznane oddziałowi przedszkolnemu. Wszystkie klasy w podziękowaniu za trud włożony w przystrojenie klas otrzymały słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców, a wręczone przez naszych gości honorowych: Panią Katarzynę Jarską – przewodniczącą Rady Rodziców i przez Pana Zbigniewa Marka Tymeckiego – szefa sępoleńskiej oświaty.

Obchody święta Halloween oraz Europejskiego Dnia Języków postanowiono zakończyć rozstrzygnięciem konkursu  na najbardziej pomysłowy kostium halloweenowy, w którym to udział wzięli niemal wszyscy uczniowie. Z tego powodu wyłonienie najlepszych strojów okazało się nie lada problemem, jednak Komisja Konkursowa zdecydowała, aby I miejsce przyznać Zuzannie Płotce z klasy II. II miejscem nagrodzono Szymona Basińskiego z oddziału przedszkolnego, a zdobywcą III miejsca została Oliwia Kuszyńska z klasy IV.

Wyróżnieniami nagrodzono:

1)      Judytę Milewską, kl. I,

2)      Martę Knapik, kl. I,

3)      Oliwię Ziemską, kl. III,

4)      Wojciecha Madej, kl. III,

5)      Oliwię Figat, kl. IV,

6)      Oliwię Kabacińską, kl. V.

Podsumowując piątkowe obchody, które swoją kontynuację miały jeszcze w poniedziałek, kiedy wręczone zostały wszystkie pozostałe nagrody oraz dyplomy, można  śmiało powiedzieć, że powinniśmy   być coraz bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

Julia Oller

 

 
BRAĆ RYCERSKA „KERIN” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIŚNIEWIE
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 09. Listopad 2015 20:31

 

GALERIA

 

30 października 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniewie gościli po raz kolejny  Brać Rycerską „Kerin” z powiatu tczewskiego.

Brać Rycerska przeniosła widza w czasy walecznych rycerzy. Podczas żywej lekcji uczniowie naszej szkoły pogłębili swoją wiedzę na temat rycerskich obyczajów i zwyczajów.
Z wielką uwagą przyglądali się m.in. pasowaniu na rycerza, pojedynkom na miecze czy zakładaniu zbroi rycerskiej. Wszyscy przysłuchiwali się z wielkim zainteresowaniem opowieściom, jak to młodzi chłopcy w dawnych czasach przechodzili kolejne etapy od pazia do rycerza. Zanim chłopiec przystąpił do stanu rycerskiego, odbywał służbę na zamku jako paź, a następnie u boku rycerza – jako giermek.Prowadzący zajęcia przypomnieli również dzieciom cnoty idealnego rycerza.
W średniowieczu wzorem rycerza był wojownik, który odznaczał się walecznością, uczciwością, pobożnością oraz posłuszeństwem wobec władcy. Idealny rycerz szanował ponadto kobiety i stawał w obronie słabszych.  Dobór eksponatów sprawił, że lekcja stała się żywą historią!

 

Hanna Wojtalewicz

 

 

 
Naukowa wycieczka do Torunia
Wpisał Administrator   
Środa, 04. Listopad 2015 21:24
 

     W czwartek 29.10.2015 uczniowie klasy V naszej szkoły wraz z wychowawczynią D. Basińską byli na wycieczce w Toruniu. Współuczestnikami wycieczki byli uczniowie ZS w Jastrzębcu. Jednym z priorytetów MEN na rok szkolny 2015/2016 jest „Edukacja matematyczna i przyrodnicza w kształceniu ogólnym”. Stąd  pomysł na taką naukową wycieczkę. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na początku  wzięliśmy udział w zajęciach w pracowni biologicznej pt. „Częste mycie skraca życie. Zobacz gdzie tkwi prawda”. Pod okiem pracowników Centrum wykonaliśmy profesjonalne preparaty, które następnie oglądaliśmy pod mikroskopem m.in. florę bakteryjną jamy ustnej, swój naskórek. Wykonując proste eksperymenty dowiedzieliśmy się jak działają detergenty. Po 60 min zajęć przeszliśmy do zwiedzania stałych wystaw. Wszystkie wystawy w Centrum są interaktywne, można samodzielnie przeprowadzić eksperymenty. Obejrzeliśmy wystawy stałe: „O obrotach”, „Rzeka”. Byliśmy w pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”, gdzie z wielkich klocków,  budowaliśmy dowolne konstrukcje oraz w pracowni „przeŻYCIE” gdzie prezentowane są stanowiska o treści przyrodniczej. Wszyscy byli pod wrażeniem głównego rekwizytu i wizytówki Centrum Nowoczesności wahadła Faucaulta, które umożliwia obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.

     O godzinie 12.45 mieliśmy zaplanowany seans w toruńskim Planetarium pt „Osiem  planet? oraz później wizyty w Orbitarium, gdzie centralnym punktem jest model sondy kosmicznej Cassini, która pracuje wokół orbity Saturna. Tu również mogliśmy  wykonać eksperymenty, które prosto tłumaczą zjawiska i procesy zachodzące we Wszechświecie. Zwiedziliśmy też najnowszą wystawę w Planetarium Geodium – salę interaktywną poświęconą naszej planecie.

    Następnie udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald, po drodze odwiedzając Stare Miasto oraz na chwilę przystanęliśmy przy pomniku najsłynniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom ZS w Jastrzębcu za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że nie jest to ostatni nasz wspólny wypad.

Uczniowie kl V z wychowawczynią.

 
Młodzi ze Szkoły w Wiśniewie dla Chopina
Wpisał Administrator   
Wtorek, 03. Listopad 2015 19:38

 

   GALERIA

 

XVII  Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina stał się dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie inspiracją do muzyczno- plastycznych działań. Śledząc kolejne etapy konkursowe i zmagania pianistów z różnych kontynentów, uczniowie poszukiwali swojego idola pianistycznego. Wsłuchując się w grę wspaniałych wirtuozów, wybierali utwory Fryderyka Chopina do plastycznej interpretacji. ,, Malowanie muzyki”, kojarzenie dźwięku z obrazem kreatywnie pobudzało uczniowską wyobraźnię. Chopinowskie polonezy, mazurki, etiudy, sonaty, ballady, scherza przeobrażały się w plastyczne wytwory dziecięcej wyobraźni- pejzaże, portrety, scenki rodzajowe.  

        Plastyczne interpretacje chopinowskiej muzyki przykuły uwagę Laureatów XVII Konkursu im. F. Chopina - Georgijsa Osokinsa oraz Charlesa Richarda Hamelina, którzy 26 października br. po fantastycznym koncercie w auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu podpisali dedykacje dla Szkoły Podstawowej w Wiśniewie.

      Autografy Ch, R. Hamelina oraz G. Osokinsa znalazły się na pracy plastycznej uczennicy klasy V- Kornelii Letkiej (interpretacja koncertu e- moll F. Chopina) oraz ucznia klasy IV -Kamila Pryka ( interpretacja koncertu f- moll F. Chopina).

    

                                                                                                            Iwona Zawadzka- Sztandera

nauczyciel muzyki SP w Wiśniewie

 

 

 
UCZNIOWIE Z WIŚNIEWY NA GMINNYCH ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH
Wpisał Administrator   
Wtorek, 20. Październik 2015 18:07
 
GALERIA

Dnia 17 października 2015r. na stadionie CSiR w Sępólnie Krajeńskim odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne „Zakończenie Sezonu 2015”. Celem tej imprezy sportowej była popularyzacja lekkoatletyki w Gminie Sępólno Krajeńskie oraz wyłonienie najlepszych zawodników w trzecich zawodach z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”.

           

Uczniowie Szkoły Podstawowej  w Wiśniewie uzyskali następujące wyniki:

1.      Aleksandra Murach – I miejsce w skoku w dal (w kat. dziewczyn kl. III);

  II miejsce w biegu na 60m

 

2.      Nikolas Idzikowski   II miejsce w biegu na 50m (w kat. chłopców kl. II);

II miejsce w skoku w dal

 

3.      Michał Telicki       II miejsce w biegu na 60m (w kat. chłopcy kl. III).

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rodzicom i opiekunom dziękuję za kibicowanie i udział w imprezie.

 

Iwona Zawadzka – Sztandera                

 
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 79


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa