Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Dodatkowe zajęcia sportowo – rekreacyjne w ramach Grantu Oświatowego
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 22. Grudzień 2014 14:36
 

Zajęcia dodatkowe prowadzone są od września bieżącego roku szkolnego i są przeznaczone dla uczniów klas IV-VI, na których uczniowie podnoszą umiejętności techniczne ze wszystkich gier zespołowych. Obecnie jesteśmy na etapie rozgrywek w tenisa stołowego, który przyciąga dużą liczbę chętnych. Każdy przecież chce grać jak najlepsi nasi tenisiści. Cały cykl zajęć kończy się zawsze szkolnym turniejem o puchar Dyrektora Szkoły, podczas którego wyłaniani są najlepsi. Oczywiście nie może zabraknąć nagród rzeczowych, które zawsze sponsoruje nasza Rada Rodziców.  Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

                                                                                                   Radosław Burdon
 
Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków „Mam talent” w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 22. Grudzień 2014 14:31

W ramach „X Grantu Oświatowego Gminy Sępólno Krajeńskie” w Szkole Podstawowej w Wiśniewie od września odbywają się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków „Mam talent”. Celem zajęć jest m. in. wdrażanie dzieci do twórczego działania, zachęcanie do poszukiwania rozwiązań metodą prób i błędów, w drodze eksperymentowania, nabywanie umiejętności porozumiewania się, stawania się odpowiedzialnym wobec siebie i innych, zaciekawienie światem przyrody.

Na początku roku szkolnego dzieci obserwowały w szkolnym ogrodzie botanicznym rośliny za pomocą lupy. Rozpoznawały i nazywały popularne zioła, poznały proste sposoby ich suszenia. Utrwalając charakterystyczne  zmiany zachodzące w przyrodzie, stawały się prezenterami pogody - sprawnie układały i przekazywały informacje wymyślonej pogody. Dzięki tej zabawie stawały się widzem i aktorem. Podczas zajęć maluchy wzbogacały wiadomości o środkach transportu wodnego dawniej i dzisiaj, poznały historię Titanica. Wykonały łódki techniką orgiami. Czas przedświąteczny spędzają na wykonywaniu ozdób choinkowych oraz nauce pastorałki, którą zaprezentują podczas szkolnej wigilii.

Zajęcia te pozwalają uwierzyć dzieciom we własne siły i zwiększają poczucie własnej wartości.

                                                                                            Krystyna Kałaczyńska

 
Uczniowie z Wiśniewy na I Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Bożonarodzeniowy Anioł” w Wiktorówku
Wpisał Administrator   
Wtorek, 16. Grudzień 2014 22:47
   GALERIA

Organizatorem tegorocznej V edycji I Międzywojewódzkiego Konkursu na Bożonarodzeniowego Anioła była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku. Honorowy Patronat przejął Ksiądz Kanonik, dziekan Karol Glesmer – proboszcz Parafii św. Trójcy w Łobżenicy.  Organizator wytyczył nadrzędne cele konkursu: popularyzowanie tradycji świątecznych jako wartości ponadczasowych wśród uczniów uzdolnionych plastycznie, konfrontacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży w dziedzinie sztuki, integrowanie rodzin przy motywowaniu dziecka.

Ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie do konkursu przystąpiło 49 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: z klas I – III ( 11 osób), z klas IV – VI ( 38 osób). Do dalszego etapu z grupy młodszej zakwalifikowano prace następujących uczniów:  Amelia Materska, Nadia Nowarkiewicz, Alicja Siedlecka, Martyna Skrzyńska, Michał Telicki, Oliwia Ziemska. Z klas starszych wytypowano prace uczniów: Agata Bartczak, Weronika Domaszek, Marta Jarska, Marcel Kubicki, Kornelia Liszka, Nikola Węgierska, Hanna Zalewska. Do konkursu w Wiktorówku zgłoszono 334 prace z 51 szkół z trzech województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Jury w składzie: ks. Kanonik Karol Glesmer, ks. rektor Kazimierz Świderski- proboszcz parafii NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej, Zdzisława Bosak- radna powiatu w Pile, Alicja Smoguła – pracownik GCK w Łobżenicy, Eugeniusz Starszak- malarz, fotograf, Henryka Kalita- nauczycielka plastyki ze SP w Wiktorówku, przyznało laureatom trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej, wyróżnienia oraz nagrody specjalne. Przy ocenie prac brano pod uwagę pomysłowość, estetykę wykonania, techniki realizacji (dobór i łączenie różnorodnych materiałów, drewna, papieru, szkła, metalu, materiałów naturalnych itp.), wkład pracy, ogólne wrażenia. 12 grudnia 2014 roku w SP w Wiktorówku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym uczestniczyli zaproszeni uczniowie ze SP w Wiśniewie wspólnie ze swoimi rodzicami.

 W kategorii klas I – III,  uczennica klasy II – Oliwia Ziemska- zdobyła II miejsce. Nagrodę Ks. Kanonika Karola Glesmera  otrzymała uczennica klasy V – Marta Jarska.  Nagrodę Dyrektorów jednostek z terenu gminy Łobżenica przyznano uczennicy klasy II – Amelii Materskiej. Gratulujemy!

Nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku, w kościele św. Trójcy i św. Szczepana w Łobżenicy, w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej i w kościele pw. Św. Jakuba Większego w Gromadnie.                                                                    Iwona Zawadzka- Sztandera                                                                              

 
Zajęcia z edukacji matematycznej w klasie pierwszej
Wpisał Administrator   
Wtorek, 16. Grudzień 2014 22:43
     GALERIA

W ramach X Grantu Oświatowego Gminy Sępólno Krajeńskie w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej w Wiśniewie od września realizowane są zajęcia dodatkowe z edukacji matematycznej.

Zajęcia mają na celu wzmacnianie i doskonalenie umiejętności matematycznych dzieci poprzez gry, zabawy i kreatywne podejście do rozwiązywanych zadań. Ich rolą jest pokazanie, że matematyka nie jest trudna, jest wokół nas i ma zastosowanie w licznych dziedzinach, a wiedza i umiejętności matematyczne są przydatne w życiu codziennym.  

Zrealizowano 13 godz. grantu.

                                                                                                          Bernadeta Parys          

 
Wypoczynek zimowy i letni dla dzieci i młodzieży
Wpisał Administrator   
Piątek, 12. Grudzień 2014 21:50
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 65


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa