Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
REKRUTACJA
Wpisał Administrator   
Wtorek, 03. Marzec 2015 20:31

 

 

 

 

 


 

 
Rekolekcje I-VI 2014 -15
Wpisał Administrator   
Sobota, 21. Luty 2015 21:18
 
Poczta walentynkowa w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Sobota, 21. Luty 2015 17:36
   GALERIA

Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkołach, jest poczta walentynkowa, która działała w naszej placówce w tygodniu poprzedzającym ferie zimowe. Uczennice z Samorządu Szkolnego pod opieką nauczyciela j. angielskiego zajęły się organizacją tego przedsięwzięcia. Wszyscy chętni, którzy mieli ochotę wyrazić swoje uczucia swoim sympatiom, mogli wrzucać kartki i listy do specjalnie przygotowanej skrzynki walentynkowej. Należy wspomnieć, że do poczta walentynkowej wpłynęło bardzo wiele korespondencji, dlatego też listonoszki walentynkowe w osobach Marty Jarskiej i Klaudii Lubińskiej z klasy V miały sporo  pracy w piątkowy ranek, 13 lutego, kiedy to wszystkie wyznania miłosne trafiły do swoich adresatów. Blisko 20 walentynek przekazano w ręce Kuby Wirkusa, ucznia klasy V, co jest naprawdę nie lada osiągnięciem. Ponieważ działalność poczty walentynkowej cieszyła się niemałą popularnością wśród uczniów wszystkich klas, na pewno warto by  kontynuować tę akcję w kolejnych latach.      

                                                                                                               Julia Oller
 
Klasy IV-VI balowały w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 16. Luty 2015 20:09

11 lutego br. o godzinie 17.15  uczniowie klas  IV-VI Szkoły Podstawowej w Wiśniewie rozpoczęli swój bal karnawałowy. Licznie przybyli uczniowie bawili się wesoło na kolorowo ustrojonej sali gimnastycznej, przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki. Wielu z nich zdecydowało się na zabawę w niezwykle ciekawych i pomysłowych kostiumach. W konkursie na najlepszy kostium karnawałowy jury w składzie Pani Dorota Basińska, Pan Radosław Burdon i Pani Julia Oller postanowiło przyznać I miejsce Oliwii Kabacińskiej z klasy IV. II miejsce przypadło Oli Migawie z klasy VI. Natomiast strój Kornelii Liszki, uczennicy klasy IV, został nagrodzony III miejscem. Kornelia Letka, Marcel Kubicki oraz Izabela Kabath to osoby nagrodzone wyróżnieniem w tym konkursie. Wesoły nastrój w czasie balu zapewniały także liczne gry i zabawy, które stanowiły przerywniki w trakcie tańców. Wykonywanie pełnych humoru zadań z przebitych prędzej balonów, taniec na gazecie czy jedzenie ciastka zawieszonego na sznurku to niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla uczniów w to popołudnie. W czasie zabawy wychowawcy klas bacznie przyglądali się uczniom, którzy mogliby walczyć o tytuł Króla i Królowej Balu. Po dosyć burzliwych naradach jury zdecydowało się mianować Agatę Bartczak z klasy V Królową Balu, z kolei Arek Murek, również  z klasy V, został Królem Balu. Osoby, które otarły się o zdobycie tych dwóch najważniejszych w czasie balu tytułów to Beata Pawełek, Magda Wysocka, Marta Jarska, Marcel Kubicki z klasy V oraz Kornelia Liszka z klasy IV.

  Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy, podobnie było też z tegorocznym balem dla starszych klas naszej szkoły, które swoją zabawę skończyły o godzinie 19.15. Na szczęście kolejny karnawał i szansa na jeszcze lepszy bal już za rok.

                                                                                                                            Julia Oller
 
Bractwo Rycerskie w szkole w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Czwartek, 05. Luty 2015 20:04
 

    2 lutego br. uczniowie naszej szkoły gościli  Bractwo Rycerskie Kerin z miejscowości Subkowy, z powiatu tczewskiego.

Bractwo Rycerskie zaprezentowało żywą lekcję historii pt. „Szlachta i husaria”, podczas której dzieci przeniosły się w czasy Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Podczas żywej lekcji uczniowie naszej szkoły pogłębili swoją wiedzę na temat stanu szlacheckiego i jego wewnętrznych podziałów.  Wszyscy przysłuchiwali się z wielkim zainteresowaniem opowieściom o dworkach szlacheckich oraz dawnych zwyczajach. Prowadzący, przybliżyli historię powstań kozackich i potopu szwedzkiego. Największe emocje wzbudziły opowieści o polskiej husarii oraz prezentacja wyposażenia husarskiego. Widowisko zawierało wiele elementów interaktywnych, gdzie każdy mógł wykazać się swoją siłą, wiedzą lub umiejętnościami aktorskimi. Dobór eksponatów sprawił, że lekcja stała się prawdziwą żywą historią!

Dziękujemy za fantastyczne wrażenia! 

                                                                                                         Hanna Wojtalewicz
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 68


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa