Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Mikołajki w klasie IV
Wpisał Administrator   
Wtorek, 09. Grudzień 2014 19:30

                  W czwartek na godzinie wychowawczej mówiliśmy o tradycji św. Mikołaja. Zastanawialiśmy się  czy św. Mikołaj istniał naprawdę, skąd wzięła się ta tradycja oraz jakie są tradycje związane ze św. Mikołajem w innych krajach, czy w tym roku zasłużyliśmy na słodycze, czy może św. Mikołaj przyniesie nam rózgę. Uczniowie chyba coś przeczuwali , gdyż już w piątek po lekcjach w swojej klasie ustawili w równiutkim rządku swoje kapcie szkolne, licząc, że ten bardzo lubiany święty nie ominie naszej klasy. Nie zawiedli się. Każdy uczeń w swoim kapciu w poniedziałek rano znalazł paczuszkę z drobnymi słodkościami. Nie zostawił rózgi, więc wspólnie stwierdziliśmy, że chyba uczniowie naszej klasy są grzeczni.

                                                                                      Uczniowie kl.  IV i z wychowawczynią
 
Noc Trapera „Obserwuję ,badam, poznaję” dla uczniów kl. IV
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 08. Grudzień 2014 16:46
 
GALERIA

     W piątek 14 listopada 2014 uczniowie kl. IV wraz z wychowawczynią p. D. Basińską spędzili  wieczór   i noc w szkole.  Był to czas wypełniony  po brzegi. Zajęcia podzielone były na dwie części. Pierwsza to praca z mikroskopem . Na lekcjach przyrody uczniowie poznali budowę  mikroskopu i zasady mikroskopowania, również prowadzili obserwacje mikroskopowe, ale to było dla nich za mało dlatego umówiliśmy się , że na Nocy Trapera będziemy obserwowali przez mikroskop . Uczniowie oglądali pod mikroskopem jak zbudowane są witaminy, jak wygląda obraz pod mikroskopem bawełny wełny , coca- coli, kawy i herbaty. Druga część miała za zadanie rozbudzanie i wzmacnianie pasji badawczych oraz rozwijanie samodzielności w dochodzeniu do wiedzy. Uczniowie samodzielnie wykonali zestaw prostych doświadczeń :

Wulkan    

Uzyskiwanie barw

Czego potrzebuje ogień?

Znikająca  Woda

Drożdże 

Najbardziej widowiskowy  był „Wulkan”, ale też podobała się „Znikająca Woda” czy też „Drożdże”.

W ruch poszły telefony aby efekty swoich działań  upamiętnić i pokazać rodzicom. Uczniowie musieli sprecyzować wyniki obserwacji oraz sformułować wnioski czyli odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje.

W przerwie między częściami uczniowie bawili się na sali gimnastycznej – murarz , Rekin i ryby to były te zabawy ruchowe, które podobały im się najbardziej.

Uczniowie bardzo ładnie pracowali , dlatego choć późno mogli – przygotowani już do snu – obejrzeć wybrany przez siebie i zaakceptowany przez wychowawcę film.

                                                                                                                              Dorota Basińska

                                                                                        

 

 
Przedszkolaki z Wiśniewy w Wielkim Konkursie Ekologicznym
Wpisał Administrator   
Czwartek, 04. Grudzień 2014 20:19
 

Tradycją już stał się udział przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Wiśniewie w ogólnopolskim Wielkim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez firmę „Buliba Dariusz Gryzło, Maciej Pokora, Marta Żukowska - Gryzło spółka cywilna”. Hasłem tegorocznej edycji konkursu było „Zwierzakolubni”. Prace podobnie jak w ubiegłym roku, musiały być wykonane z odpadów gromadzonych w przedszkolu, bądź w domach dzieci.

W bieżącym roku wykonaliśmy pracę przestrzenną „Jeże na spacerze”. Ideą pracy było wykorzystanie śmieci do wykonania pomocy na zajęcia poszerzające i utrwalające wiadomości przyrodnicze, a także zwrócenie uwagi na cel sortowania odpadów, ich zastosowanie po przeróbce oraz szkodliwość dla środowiska naturalnego, kształtowanie aktywnej postawy dziecka wobec ochrony środowiska, praw zwierząt oraz własnego zdrowia.

Udział w konkursie wzięło ponad 2500 placówek z całej Polski. Honorowym patronem Konkursu był Minister Środowiska oraz  Telewizja Polska TVP ABC, Serwis internetowy Sieciaki.pl, Serwis internetowy Qlturka.pl, Serwis internetowy CzasDzieci.pl, Serwis internetowy Lupiko.pl,  Serwis internetowy BlizejPrzedszkola.pl oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania – Kraków. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą pracę

                             Wychowawca Oddziału Przedszkolnego Krystyna Kałaczyńska

 
Wyróżnienie dla Marty Jarskiej z Wiśniewy
Wpisał Administrator   
Niedziela, 30. Listopad 2014 18:34
GALERIA

W poniedziałek, 24 listopada 2014 roku, uczennica klasy V SP w Wiśniewie Marta Jarska brała udział w uroczystym podsumowaniu wojewódzkiego konkursu plastycznego ,, Przyroda kujawsko-  pomorskiego jakiej nie znacie”, które  miało miejsce w Kujawsko- Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Na konkurs wpłynęło 1100 prac plastycznych, których autorami są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa. 13 zwycięskich prac ozdobiło kalendarz Wojewody Kujawsko- Pomorskiego.  Prace ukazują niezwykłe umiejętności, talent, wyobraźnię oraz wrażliwość  na piękno i uroki otaczającej nas przyrody. Przyznano 70 wyróżnień. Marta była w gronie wyróżnionych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                        Iwona  Zawadzka- Sztandera
 
PASOWANIE NA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIŚNIEWIE
Wpisał Administrator   
Czwartek, 27. Listopad 2014 20:09

            21 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniewie przyjęto w poczet uczniów dzieci z klasy pierwszej. Zanim jednak to nastąpiło, pierwszaki po raz pierwszy przedstawiły program artystyczny udowadniając, że są zgraną klasą, znają zasady zachowania się w szkole, koleżeństwa i grzeczności, a także kodeks drogowy.

Po ślubowaniu, o poprowadzenie dalszej części ceremonii poprosiła panią dyrektor przewodnicząca szkoły Marta Jarska. Przejęci do braci szkolnej uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani przez panią Aleksandrę Zawadzką – Tymecką. Do pasowania dyrektor szkoły użyła magicznego ołówka, którego mocy kiedyś doświadczyli również niektórzy rodzice oraz rodzeństwo pierwszoklasistów.  Atmosfera była więc podniosła. Starsi koledzy przyjęli do grona uczniów młodszych. Pierwszoklasistom wręczono na pamiątkę dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

W dalszej części uroczystości było już bardzo wesoło. Podczas otrzęsin pierwszaki przy jedzeniu ptysiów i wybieraniu cukierków z mąki zrobiły sobie bródki i wąsiki, a po wypiciu magicznego „grzecznolinu” nie wszystkie pięknie się uśmiechały.

Szkolny dzień pełen przeżyć zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.                         

                                                                                                                              B. Parys  

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 62


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa