Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Spotkanie z policjantem
Wpisał Administrator   
Środa, 29. Październik 2014 18:37
 

27 października  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z starszym aspirantem Krzysztofem Milachowskim z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kr

Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Następnie z p. policjant spotkał się z uczniami klas IV –VI.

Podczas spotkania pan Krzysztof Milachowski przekazał uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:

·         w ruchu drogowym

·         ­ w drodze do i ze szkoły

·         ­ w Internecie

·          podczas zabawy

·         w kontaktach z obcymi

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

W klasach starszych również wychowawcy podejmują tematykę związaną z bezpieczeństwem uczniów na godzinach wychowawczych, czego efektem są gazetki tematyczne w salach lekcyjnych.

 
Konkursy przedmiotowe z matematyki i przyrody
Wpisał Administrator   
Środa, 29. Październik 2014 18:35
 

Październik w szkołach to miesiąc, w którym odbywają się etapy szkolne konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

W konkursie przyrodniczym uczestniczyło 9 uczniów natomiast w matematycznym 4 uczniów z klasy V i VI.  Do etapu rejonowego konkursu przyrodniczego zakwalifikowała się Magdalena Trzos z kl. VI natomiast do etapu rejonowego konkursu matematycznego Agata Bartczak z kl. V. Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie konkursów.

 
NOC TRAPERA W WIŚNIEWIE – NOC CZTERECH ŻYWIOŁÓW
Wpisał Administrator   
Sobota, 25. Październik 2014 20:04
 

Z 17 na 18 października klasa III uczestniczyła w kolejnej „Nocy trapera” zorganizowanej w ramach X Gminnego Grantu Oświatowego. Podczas zajęć poznajemy możliwości i właściwości czterech żywiołów jakimi są: woda, ogień, powietrze, ziemia. Tym razem najwięcej czasu poświęciliśmy ziemi, a konkretnie skupiliśmy się na lesie i jego warstwach. Zadaniem uczniów było zaobserwowanie warstw roślinności w lesie, rodzajów roślin, które w danej warstwie występują oraz zwierząt w nich żyjących. Końcowym rezultatem i sprawdzeniem zdobytych wiadomości był wspólnie wykonany, wspaniały plakat obrazujący warstwową budowę lasu. „Nocka trapera” to również  możliwość wspólnie spędzonego czasu w towarzystwie kolegów i koleżanek, wspólne zabawy, rozmowy, spożywanie posiłków, oglądanie filmów, czytanie książek. Uczniowie bardzo lubią ten rodzaj zajęć pozalekcyjnych i chętnie w nich uczestniczą, dlatego i tę „Nockę trapera” dodajemy do naszych wspomnień, które w przyszłości pozwolą nam z radością wspominać godziny spędzone w szkole.

                                                                                                Wiesława Orlikowska  
 
,,Odkrywamy Amerykę”audycja muzyczna Filharmonii Pomorskiej w SP w Wiśniewie
Wpisał Administrator   

  GALERIA 

      Na pierwszą muzyczną podróż w tym roku szkolnym uczniowie zostali zaproszeni 17 października przez pracowników z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, których mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły.  Przygotowali  oni audycję muzyczną pt. ,,Odkrywamy Amerykę”. Rejs statkiem „Pinta” z załogą Krzysztofa Kolumba powiódł wszystkich do wybrzeży Ameryki Północnej, której różnorodną muzykę uczniowie odkrywali podczas koncertu. Z powagą wysłuchaliśmy hymnu Stanów Zjednoczonych. Zabrzmiały utwory w rytmie country, rock&rolla,  muzyki gospel, ragtime oraz improwizacji jazzowych. Z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania, które odbędzie się w styczniu.

                                                                                               Iwona Zawadzka- Sztandera

 

 
Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Niedziela, 19. Październik 2014 17:49

 

 

          W dniu 13.10.2014 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie pod kierunkiem Wiesławy Orlikowskiej przygotowali dla swoich nauczycieli i pracowników obsługi szkoły montaż słowno – muzyczny. Wiersze i piosenki były wyrazem podziękowania za trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych uczniów. Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim pracownikom szkoły w imieniu Rady Rodziców na ręce pani dyrektor złożyła pani Katarzyna Jarska. Uczniowie przekazali również piękne laurki z życzeniami, które przygotowali wspólnie z panią Anną Sobieszczyk.

  GALERIA

        Miłym akcentem akademi było również wręczenie Juliannie Górniak uczennicy klasy III (wych. Wiesława Orlikowska) I nagrody zdobytej przez nią w ogólnopolskim konkursie plastycznym , który odbył się w ramach programu „Pololenie ekoEkspertów”. Nagrodą za zdobycie I miejsca był tablet i pudło przyborów do rysowania i malowania. Jeszcze raz Julce serdecznie gratulujemy!                                                                     Wiesława Orlikowska

 

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 60


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa