Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Dzień Ziemi 2014
Wpisał Administrator   
Wtorek, 29. Kwiecień 2014 18:39
 

                                                                                                                                    GALERIA

22 kwietnia obchodzimy na świecie Dzień Ziemi. W tym roku ze względu na termin przerwy świątecznej w naszej szkole obchodziliśmy je wcześniej bo już 16 kwietnia. Na szkolną uroczystość zaprosiliśmy pracowników Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Impreza rozpoczęła się od przedstawienia inscenizacji pt. „Sprawa dla Ekologa” w której uczniowie przedstawili problemy związane ze śmieciami oraz zrealizowany przez siebie filmik z sondy ulicznej „Jak mieszkańcy dbają o środowisko?”. Owacyjnie przyjęto parodię piosenki „My – Słowianie”, która tu miała tytuł „ My - Ekolodzy” w wykonaniu dziewcząt z klasy VI. Słowa do tej piosenki napisali uczniowie kl. VI wspólnie z  nauczycielką przyrody p. Dorotą Basińską. Następnie w dwóch grupach: młodszej kl. 0 – III i starszej kl. IV - VI zostały przeprowadzone zajęcia  warsztatowe z pracownikami parku. połączone z prezentacją. Na zajęciach tych uczniowie dowiedzieli się jakie formy ochrony przyrody można spotkać na terenie parku, mogli zobaczyć nowe tabliczki pomników przyrody i wiele innych ciekawych eksponatów. Ponadto każdy uczeń uczestniczący w tych zajęciach otrzymał gadżety promujące Krajeński Park Krajobrazowy. W przerwie miedzy zajęciami grupy młodszej i starszej miał miejsce pokaz Eko- mody z odpadów. Modelki z klasy VI i IV przedstawiały stroje szkolne, wizytowe , codzienne, wakacyjne, plażowe. Niezwykły entuzjazm wywołał na koniec pokaz mody ślubnej. Całej imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych uczniów kl. IV – VI oraz grupy świetlicowej  pt. „Krajeński Park Krajobrazowy oczami uczniów Szkoły Podstawowej w Wiśniewie”. Jurorami oceniającymi prace uczniów byli rodzice – członkowie Rady Rodziców . Najbardziej im się podobały prace następujących uczniów :

Grupa świetlicowa: I miejsce – Aleksandra Czarnota

                                II miejsce – Izabela Kabath

                                III miejsce – Oliwia Kabacińska


 .Uczniowie kl. IV –VI:  I miejsce - Julianna Siedlecka, Aleksandra Zielkowska

                                       II miejsce - Agata Bartczak, Marta Jarska

                                      III miejsce – Hubert Sudziński, Kacper Stryszyk.

Sponsorami nagród  dla laureatów konkursu był Krajeński Park Krajobrazowy. Na pamiątkę tegorocznych obchodów Dnia Ziemi pracownicy Parku otrzymali od nas album z najładniejszymi, zeskanowanymi pracami uczniów z tego konkursu. Myślę, że kolejna impreza z okazji Dnia Ziemi zapadła w pamięć uczniom  ale też gościom i rodzicom, którzy w tym dni byli w szkole, a czego skutkiem będzie większa dbałość o nasze środowisko. Specjalne podziękowania dla sponsorów nagród, dla uczniów oraz rodziców  biorącym udział w tym przedsięwzięciu za kreatywność, głowy  pełne pomysłów oraz duże zaangażowanie.

                                                                                                              Dorota Basińska

 
Wojewódzkie sukcesy uczniów z Wiśniewy – Lipinki 2014
Wpisał Administrator   
Wtorek, 15. Kwiecień 2014 15:12

   GALERIA

      11 kwietnia w szkole im Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach odbyła się kolejna już XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu „Jestem Młodym Ekologiem”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „90 Lat Lasów Państwowych”. Konkurs organizowany był we współpracy z Nadleśnictwami Dąbrowa i Osie, wspomagany przez Wdecki Park Krajobrazowy.

        Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach tematycznych: konkurs literacki, plastyczny i wiedzy.

       Nadesłano 122 prace plastyczne oraz 34 literackie. Do konkursu wiedzy zgłosiło się 35 drużyn z 28 szkół naszego województwa – 132 uczestników.

Julianna Siedlecka – uczennica klasy VI SP w Wiśniewie zajęła II miejsce w konkursie literackim (opiekun A. Zawadzka – Tymecka).

Wśród prac plastycznych wyróżnienie otrzymały: Alicja Siedlecka z klasy I  i Marta Jarska z klasy IV (opiekun I. Zawadzka – Sztandera).

W konkursie wiedzy wyróżniono naszą drużynę z klasy III w składzie: Kornelia Letka, Amelia Król i Aleksandra Czarnotta (opiekun B. Parys).

     Gośćmi na podsumowaniu konkursu byli min.: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek, Dyrektor Wydziału Środowiska, Rolnictwa
i Leśnictwa Powiatu Świeckiego Józef Gawrych, Wójt Gminy Warlubie, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa i Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie.

       Naszym wspaniałym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                     B. Parys wychowawca klasy III

 

 
Żywa lekcja historii w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 14. Kwiecień 2014 20:02

GALERIA

27 marca 2013r. odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii przygotowana przez  Agencję Widowisk "Arkona" z Torunia.

Dzięki aktorom, uczniowie mogli przenieść się w starożytne czasy Rzymu i Galii. Z wielkim zainteresowaniem  przysłuchiwaliśmy się opowieściom aktorów, którzy przybliżyli nam najważniejsze wydarzenia z historii dawnego Rzymu. Największą atrakcją były „walki” Rzymian
z Galami, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Podczas zajęć uczniowie odgrywali role barbarzyńskich Galów jak i legionistów rzymskich, tworząc formację żółwia. Na żywo mogli zapoznać się z uzbrojeniem wojsk rzymskich i galijskich.  Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy o Rzymie. Za prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali nagrody okolicznościowe denary.

 

                                                                                                           Hanna Wojtalewicz

 

 

 
Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2013/2014 dla SP w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 14. Kwiecień 2014 19:58
 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowe w Wiśniewie są wrażliwi na biedę i potrzeby innych dzieci. Należąc do Klubu Szkół UNICEF, z dużym zaangażowaniem przystąpili
w roku szkolnym 2013/2014 do projektu pomocowo-edukacyjnego „Gwiazdka dla Afryki”, który był odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone”. Dzięki dostarczonym materiałom uczniowie dowiedzieli się o warunkach życia i nauki swoich przyjaciół w tym ubogim afrykańskim kraju.

Akcja w szkole została przeprowadzona w dwóch etapach: przed świętami Bożego Narodzenia oraz na początku nowego roku. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie klas
0 – VI. Przed świętami przez okres trzech tygodni, trójki klasowe prowadziły w szkole zbiórkę pieniędzy. Dzięki naszym uczniom, rodzicom, Radzie Rodziców, Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku oraz pracownikom Świetlicy Środowiskowej „Uśmiech”
w  Więcborku zebraliśmy 384,41 zł.

Dzięki tym działaniom oraz prowadzonej w szkole kampanii edukacyjnej Szkoła Podstawowa w Wiśniewie zdobyła Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2013/2014.

Dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

                                                                             Opiekun SU: Krystyna Kałaczyńska
 
Trwa rekrutacja dzieci spoza obwodu do Szkoły Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Wtorek, 01. Kwiecień 2014 12:23
  GALERIA     FILM

Uprzejmie informuję, że trwa rekrutacja dzieci spoza obwodu do naszej placówki.

Wybierając Szkołę Podstawową w Wiśniewie, zapewnicie Państwo swojemu dziecku m. in.:

-        kształcenie językowe w zakresie rozszerzonego języka angielskiego od klasy I,
przy współpracy z Cambridge ESOL,

-        edukację informatyczną z wykorzystaniem Internetu i nowoczesnych tablic  interaktywnych,

-        lekcje oparte na atrakcyjnych metodach nauczania, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia,

-        udział w zróżnicowanych formach zajęć pozalekcyjnych, kształtujących twórczą aktywność dziecka w różnych zakresach, dających mu szansę zaspokojenia potrzeby sukcesu i uznania, a także wyrównujących braki edukacyjne,

-        uczestnictwo w ciekawych modyfikacjach programowych oraz w innowacjach dydaktycznych w obrębie kształcenia ekologicznego oraz języka angielskiego,

-        atrakcyjne, dostępne dla każdego ucznia wycieczki edukacyjne, na których umiejętnie łączymy edukację z zabawą,

-        ciekawe zajęcia sportowo – rekreacyjne i badawcze w obrębie nowoczesnego kompleksu sportowego, tzw. ścieżki zdrowia oraz Zielonej Szkoły,

-        uczestnictwo w zajęciach opieki świetlicowej do godziny 15.00,

-        bezpieczny pobyt w szkole, bez przemocy i agresji,

-        naukę w systemie jednozmianowym, gwarantującą stały rytm dnia dostosowany do czasu najwyższej wydajności intelektualnej dziecka.

Z przyjemnością informuję, że:

-        uczniowie klasy VI naszej szkoły od lat uzyskują wyniki powyżej średniej wojewódzkiej, a także ogólnopolskiej z zewnętrznego sprawdzianu kompetencji,

-        w wyniku ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy w obszarze „Zarządzanie” uzyskaliśmy najwyższe poziomy spełniania wymagań: A, A i B,

-        o jakości pracy naszej placówki świadczą m. in. otrzymane certyfikaty i tytuły:

·         2006 r.: „Kujawsko – Pomorska Szkoła Jakości” (nadany
przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty),

·         2008 r.: „Najbardziej zaangażowana społecznie szkoła w Polsce w roku 2008 (Unicef Polska),

·         2011 r.: „Szkoła Humanitarna w roku 2010/ 2011” (Polska Akcja Humanitarna),

·         2012 r.: „Społecznie zaangażowana placówka w roku 2011/2012” (Unicef Polska),

·         2012 r.: „Szkoła przyjazna dla sześciolatka” (Ministerstwo Edukacji Narodowej),

·         2014 r.: „Społecznie zaangażowana placówka w roku szkolnym 2013/2014” (Unicef Polska).

Zachęcam Państwa do odwiedzenia naszej placówki w godzinach od 7:30 do 15:30 (tel. 52 388 20 97, 666 02 06 12) oraz do zapoznania się z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej: www.wisniewa.pl.

 

                 Aleksandra Zawadzka – Tymecka dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiśniewie
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 54


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa