Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Traper: przyrodnik-badacz w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Środa, 25. Czerwiec 2014 12:59

 Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Wiśniewie uczestniczyli w przyrodniczej „Nocy trapera”, podczas której zrealizowano 5 godzin zajęć dydaktycznych w ramach IX Grantu Sępoleńskiego, mających na celu rozwijanie zdolności poznawczych, zainteresowań otaczającym światem, a także kształcenie postaw proekologicznych i wzbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą. Zadaniem uczniów było dostrzeganie zmian, rozwijanie umiejętności obserwacji zjawisk przyrodniczych, wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko, zdobywanie nowych wiadomości o roślinach i zwierzętach. Na zajęciach wdrażano uczniów do poszanowania i pielęgnowania przyrody.

            Podczas „Nocy trapera” dzieci rozwiązywały zagadki przyrodnicze, uczestniczyły w zabawach badawczych, wykonywały doświadczenia, poznawały świat przyrody poprzez bezpośredni kontakt i obserwacje z wykorzystaniem lup, mikroskopów oraz kamerki komputerowej.

          Przygoda rozpoczęła się ćwiczeniami uwrażliwiającymi, przygotowującymi do zajęć terenowych: „Otwieram oczy, uszy, nos i ręce, czyli jak poznaję przyrodę wszystkimi zmysłami.” Uczniowie poznawali las jako dom wielopiętrowy oraz sposoby jego ochrony.  

Następnym etapem były trzy kroki do poznania drzew – z daleka, z bliska, przez lupę oraz obserwacja śladów i tropów, czyli poznawanie świata zwierząt w otoczeniu. Dzieci gromadziły, przygotowywały i  obserwowały zebrane okazy.  

            Kolejną „Noc trapera” należy więc zaliczyć do bardzo udanych.

                                                                                                  B. Parys SP w Wiśniewie 
 
Uczniowie z Wiśniewy w konkursie piosenki niemieckojęzycznej
Wpisał Administrator   
Wtorek, 24. Czerwiec 2014 19:11
 

W maju w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła uczennica naszej szkoły Julianna Siedlecka, która podbiła serca jury śpiewając piosenkę pt. „Berth, oh Berth” z repertuaru niemieckiej wokalistki Leny Meyer-Landrut. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Wierzchucka z piosenką „Das ist nicht alles” znanej piosenkarki Neny.

Zwyciężczynie otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Tegoroczny konkurs zaszczycił swoją obecnością burmistrz Kamienia Kraj. Wojciech Głomski.

                                                                                                      Gratulujemy !!               

                                                                                                      Hanna Wojtalewicz        
 
ZA POMOC I WSPARCIE – DZIĘKUJEMY!!!
Wpisał Administrator   
Wtorek, 17. Czerwiec 2014 20:21
   GALERIA

W imieniu organizatorów „Sportowej niedzieli ze Szkołą Podstawową w Wiśniewie” serdecznie dziękujemy przedstawicielom władz samorządowych, instytucjom, firmom i osobom prywatnym za udzieloną pomoc i wsparcie w organizacji naszej imprezy, a zwłaszcza:

·   Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Kr.: Panom – M. Chartowi, S. Gołąbkowi, T. Marciniakowi oraz Pani  B. Bukolt,

·         Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim,

·         Zakładowi Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Kr.,

·         Sołectwu Wiśniewa,

·         Sołectwu Kawle,

·         Urzędowi Miejskiemu w Sępólnie Kr.,

·         Starostwu Powiatowemu w Sępólnie Kr.,

·         Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Sępólnie Kr.,

·         Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku,

·         Nike Poland Sp. z o.o.,

·         firmie F.U.H Seydak

·         firmie Omnivent Sp. z o.o.,

·         Nadleśnictwu Lutówko,

·         Tadeuszowi Podgórskiemu z firmy „Kamyszek”,

·         firmie Remtor Sp. z o.o.

·         Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

·         Drukarni ,,Daniel”

Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie, Ochotniczej Straży Pożarnej, a także służbom medycznym za sprawne zabezpieczenie biegu i rajdu.

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców naszej szkoły za bezpłatne atrakcje przygotowane dla uczniów, a zapewnione przez firmę Pana Kiedrowicza z Sypniewa, za pomoc organizacyjną, transportową, elektryczną, w zakresie pomocy medycznej przy zawodach sportowych, przygotowanie terenu przyszkolnego, przygotowanie i obsługę stoisk z domowymi wypiekami i kawą oraz uszycie strojów dla grupy tanecznej „Era”.

Dziękujemy sępoleńskim policjantom, strażakom, a także przedstawicielom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej oraz „Shape Wellness Club” za ciekawe pokazy i prezentacje.

Wyrazy podziękowań składamy Panu Janowi Tłokowi za oprawę muzyczną imprezy, „Jackowi – Plackowi” za słodkie wypieki, Bankowi Spółdzielczemu za bezpłatną watę cukrową i popcorn, a Panu Waldemarowi Piekutowi za sprawną obsługę gastronomiczną.

O „Sportowej Niedzieli…” można poczytać na:

1. http://www.csir-sepolno.pl/component/content/article/4-aktualnosci/552-bieg-uliczny-i-rajd-nw

2. http://www.gmina-sepolno.pl/?id=9&look=3730

3. http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140616/INNEMIASTA09/140619171

Zapraszamy do fotogalerii z części festynowej „Sportowej niedzieli”

                                                                                                  W imieniu organizatorów

                  dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiśniewie Aleksandra Zawadzka – Tymecka
 
Wojewódzkie sukcesy Marty Jarskiej z Wiśniewy
Wpisał Administrator   
Wtorek, 17. Czerwiec 2014 19:30
 

W piątek, 13 czerwca 2014 roku uczennica klasy IV- Marta Jarska odebrała dyplom i atrakcyjne nagrody rzeczowe od przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy pani Michaliny Burker. Marta zajęła II miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!” Praca została przesłana na etap ogólnopolski ( opiekun p. Iwona Zawadzka- Sztandera).

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika; rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej o formacie A3, w dowolnej technice plastycznej, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom 
z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach rolnych.

Organizatorami etapu wojewódzkiego byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Bydgoszczy, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Kuratorium Oświaty.

Po wręczeniu nagród pani Michalina Burker zaprosiła uczniów klas młodszych na pogadankę i projekcję filmów edukacyjnych związanych tematycznie z bezpieczeństwem podczas zabaw i prac w gospodarstwach wiejskich. Przekazała na rzecz szkoły gry planszowe „Bezpieczne wakacje” oraz komiksy „Przygoda na wsi. Zobacz co ci zagraża!”.

Marta zdobyła również wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Przyroda województwa kujawsko- pomorskiego jakiej nie znacie”. Na konkurs wpłynęło 1100 prac, dlatego wyróżnienie to jest tym bardziej imponujące. Gratulacje!!!.

                                                                                      Iwona Zawadzka – Sztandera  SP w Wiśniewie
 
Uczennice z Wiśniewy na Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV – VI
Wpisał Administrator   
Wtorek, 17. Czerwiec 2014 16:28

 

Niedawno w Szkole Podstawowej w Więcborku odbył się POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI. Konkurs miał formę testu. Zadania obejmowały: słuchanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, gramatykę i słownictwo oraz reagowanie językowe. Każdy uczestnik musiał wykazać się również umiejętnościami wykraczającymi poza podstawowe wymagania z przedmiotu. Prace zostały sprawdzone przez Komisję Konkursową tuż po zakończeniu konkursu, po czym nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów. Z ogromną radością gratulujemy uczennicom naszej szkoły: Zuzannie Wierzchuckiej za zdobycie I miejsca  oraz Juliannie Siedleckiej, która zajęła
III miejsce w tym samym konkursie. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

               Emilia Śledź nauczyciel języka angielskiego Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

 

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 6 z 57


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa