Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
WARSZATY DLA UCZNIÓW W WIŚNIEWIE
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 30. Maj 2016 20:46
 
GALERIA

W środę, 25.05. br. uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Wiśniewie brali udział w niezwykle interesujących zajęciach warsztatowych pt. „Stres, motywacja, samoocena”,  które  przygotował i przeprowadził Pan Robert Skaza – pracownik Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sępólnie Kr. Pedagog rozpoczął spotkanie od omówienia z  uczniami czynników wywołujących u nich stres, by później móc przejść do omówienia poziomów stresu i efektywnych sposobów radzenia sobie z nim.

Dalszą część zajęć, wzbogaconą o ciekawe ćwiczenia,  poświęcono motywacji i samoocenie. Każdy uczeń  mógł przekonać się, jakie są jego mocne strony, za co są doceniani. Zadanie z pozoru proste, jednak  wbrew pozorom przysporzyło nie lada problemów. W czasie spotkania terapeuta podkreślił również, jak związek poczucia własnej wartości i pewności siebie wpływa  na nasze sukcesy życiowe i zdrowie psychiczne.

Środowe  zajęcia zostały bardzo pozytywnie odebrane przez biorących w nich udział uczniów, którzy podkreśli ich przydatność wielu dziedzinach życia.

 

Julia Oller

 
ZAPROSZENIE NA FESTYN
Wpisał Administrator   
Niedziela, 29. Maj 2016 11:38
 
III miejsce uczniów Szkoły Podstawowej w Wiśniewie w IV Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas 6
Wpisał Administrator   
Niedziela, 29. Maj 2016 11:34
 
GALERIA

       17 maja 2016 r w Zespole Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas 6. W tym roku szkolnym w konkursie brało udział siedem 3-osobowych zespołów reprezentujących  szkoły naszego powiatu. Po raz kolejny nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej trójce. Serdecznie gratulujemy!

Naszą szkolę reprezentowali uczniowie kl. VI w składzie: Agata Bartczak, Marta Jarska oraz Marcel Kubicki

                                                                                                                                               Dorota Basińska
 
Noc Trapera w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Niedziela, 29. Maj 2016 11:28
 
GALERIA

W piątek  20 maja odbyła się Noc Trapera w Szkole Podstawowej w Wiśniewie, w której wzięli udział uczniowie klasy V. Osoby biorące udział to klasa V. Tematem zajęć był: „Niezwykły świat Narnii.”  Obejrzeliśmy film, przypominając sobie jego treść, aby odkryć, odnaleźć religijne elementy i przesłanie, które autor C.S.Lewis pragnął nam przekazać. W pogadance podzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi tematu. Wspólna kolacja i wolne chwile spędzone na grze w piłkę i zabawie umiliły nam czas. Następnie przeżyliśmy modlitwę wieczorną, wychwalając Maryję w Litanii Loretańskiej. Po przygotowaniu na spoczynek, zapadła noc. W sobotni, słoneczny poranek mieliśmy czas na wspólną grę, a po śniadaniu w pogodnych nastrojach wróciliśmy do domów.

                                                                            Dorota Kobierowska Katacheta SP w Wiśniewie
 
Ogólnopolski certyfikat UNICEF dla Szkoły Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Niedziela, 29. Maj 2016 11:23
 
  GALERIA

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie po raz kolejny wzięli udział w projekcie edukacyjno – pomocowym Unicef Polska „MALI uczniowie idą do szkoły”.  Celem projektu było uświadomienie dzieciom i młodzieży w Polsce jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie w Mali,  jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć i co robi UNICEF, aby to zmienić. Ważnym celem było także kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali. 

Z otrzymanych materiałów uczniowie szóstej klasy wykonali gazetkę. Materiały, które otrzymaliśmy wykorzystane zostały podczas kampanii edukacyjnej. Uczniowie mieli okazję poznać problemy swoich rówieśników z Mali, gdzie tak ogromny procent z nich nie ma dostępu do edukacji. Dzieci z młodszych klas z niedowierzaniem przyjmowali informacje, że są miejsca na świecie, gdzie dzieci nie mają takiej możliwości. Często muszą chodzić do szkoły po kilka kilometrów,  nie mają książek.  Uczniowie zebrali 135,38 zł, które zostały wpłacone na rzecz dzieci  z Mali.

            Za udział w projekcie otrzymaliśmy Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2015/2016.

 

Krystyna Kałaczyńska Opiekun SU
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 86


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa