Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Sukces uczennicy z Wiśniewy w konkursie wojewódzkim ,,Zapobiegajmy Pożarom”
Wpisał Administrator   
Czwartek, 26. Marzec 2015 20:02

 

GALERIA

 

Julianna Knapik z klasy II Szkoły Podstawowej w Wiśniewie zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Zapobiegamy pożarom”.

21 marca 2015 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się wojewódzkie podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Jego organizatorem był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Dla uczestników konkursu zorganizowano poczęstunek oraz występy artystyczne w wykonaniu grupy „Pałuczaczki” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie.

Prace plastyczne uczestników etapu wojewódzkiego oceniane były w sześciu grupach wiekowych ( grupa I – przedszkola, grupa II klasy I-III SP, grupa III klasy IV-VI SP, grupa IV – gimnazjum, grupa V – szkoły ponadgimnazjalne, grupa VI – dorośli )

Wśród najlepszych znalazła się praca plastyczna Julianny Knapik z klasy II, która zajęła III miejsce w kategorii klas I- III.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                                                                                              Iwona Zawadzka- Sztandera

 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie powitali wiosnę
Wpisał Administrator   
Wtorek, 24. Marzec 2015 17:28
 
  GALERIA

W piątek 20 marca czekały na nas dwa wydarzenia: zaćmienie Słońca oraz pożegnanie zimy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie byli przygotowani na obserwację zaćmienia Słońca, przynosząc ze sobą ciemne okulary. Około godziny jedenastej dzieci z klas 0 – III zgromadziły się przed szkołą. Każdy uczeń trzymał w dłoni ustrojoną krepą gałązkę tzw. „gaik” oraz instrumenty perkusyjne . Następnie przemaszerowaliśmy z Marzanną przez Wiśniewę  z głośnymi okrzykami, którymi oznajmialiśmy, że już przyszedł czas pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Po powrocie poszliśmy do szkolnego ogródka botanicznego, by sprawdzić czy wiosna już  do nas zawitała.

                                                                      Krystyna Kałaczyńska opiekun Samorządu Uczniowskiego
 
Dzień Otwarty „Startuj z Wiśniewą!”
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 23. Marzec 2015 12:48
 
GALERIA

W dniu 20.03.2015 r. do Szkoły Podstawowej w Wiśniewie przybyły dzieci wraz z rodzicami, by wziąć udział w pełnym atrakcji Dniu Otwartym. 

Z ogromnym zainteresowaniem wszyscy wysłuchali rozmowy o szkole z Klemensem i Klementynką. Następnie Pani anglistka zaprosiła dzieci do tańca integracyjnego na powitanie „If you happy…”, który wypadł profesjonalnie. W dalszej kolejności nastał czas uzupełnienia ubytku kalorii. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wiśniewie  ufundowała wielki i pyszny tort w kształcie herbu placówki. W trakcie konsumpcji Pani dyrektor przedstawiła prezentację multimedialną z ofertą szkoły oraz filmy promocyjne:  „Szkolna uroczystość wigilijna 2014”, „Era – szkolny zespół taneczny”, „Kubusiowy Dzień Dziadków”, „Startuj z Wiśniewą!”. Tę część programu zakończył występ szkolnej grupy rytmiczno – tanecznej „Era”.

Nadszedł czas na „podróż po szkole”. Pociąg złożony z dzieci, po odwiedzeniu kącika makijażu, ruszył w wesołym nastroju zatrzymując się na kolejnych, edukacyjnych przystankach:   „Matematyczne igraszki”, „W krainie wyobraźni”, „Rytmiczne pląsy i zabawy”, „W świecie doświadczeń i eksperymentów”, „Wśród kukiełek i pacynek”. Na każdym z przystanków goście mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności i myślenie do wykonywania specjalnych zadań.

Ostatnim punktem Dnia Otwartego były zabawy integracyjne z chustą animacyjną i wręczenie upominków dzieciom. Mamy nadzieję, że nasza szkoła spodobała się dzieciom i ich rodzicom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

                                                                                                                                         Organizatorzy
 
REKRUTACJA
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 16. Marzec 2015 12:11
 
Warsztaty dla szóstoklasistów w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Środa, 11. Marzec 2015 19:40
 

W środę, 11.03. br. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wiśniewie brali udział w pierwszej części niezwykle interesujących zajęć warsztatowych dotyczących technik uczenia się i pokonywania trudności w koncentracji uwagi, które  przygotował i przeprowadził Pan Robert Skaza – pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Kr.

Pedagog rozpoczął spotkanie od omówienia z  szóstoklasistami  czynników wpływających na proces efektywnego uczenia się. Dalszą część zajęć, wzbogaconą o ciekawe ćwiczenia,  poświęcono roli koncentracji i  skupiania uwagi. Każdy uczeń  mógł przekonać się, jaki styl uczenia się jest dla niego najlepszy. Następnie uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jakie metody przynoszą najlepsze rezultaty w przyswajaniu wiedzy i zapamiętywaniu, by móc je  później przećwiczyć w końcowej części spotkania.

Środowe  zajęcia zostały bardzo pozytywnie odebrane przez biorących w nich udział uczniów, którzy podkreśli ich przydatność nie tylko w efektywnym uczeniu się, ale także w wielu innych dziedzinach życia. Kolejne warsztaty już w przyszłym tygodniu.

 

                                                                                                                                                       Julia Oller wychowawca kl. VI
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 64


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa