Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Przedszkolaki z Wiśniewy w Wielkim Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym
Wpisał Administrator   
Niedziela, 29. Listopad 2015 15:11
  
GALERIA

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Wiśniewie wzięły udział w VI edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla przedszkoli. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Zrób to sam!”. Organizatorem konkursu jest firma Buliba Dariusz Gryzło, Maciej Pokora, Marta Żukowska – Gryzło. Honorowy patronat sprawuje Minister Środowiska RP.

Głosowanie konkursowe odbywa się każdego dnia od 26 listopada od godziny 12.00 i będzie trwało do 30 listopada do godziny 23.00. Na naszą pracę konkursową „Z Nenolotkiem w Krainę Przygody” może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl. Rejestracja dla głosujących możliwa jest na stronie konkursowej w zakładce "Dla głosujących" oraz na stronie Buliba.pl w zakładce "Logowanie". Dziękujemy za każdy głos.

 

Wychowawca: K. Kałaczyńska
 
Uczniowie z Wiśniewy na zajęciach techniki w Fabryce Mebli Biurowych MDD
Wpisał Administrator   
Wtorek, 24. Listopad 2015 21:17

 

  GALERIA

 

   W ramach zajęć technicznych uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wiśniewie udali się do Fabryki Mebli Biurowych MDD w Sępólnie. W fabryce powitały nas panie z działu marketingu oraz dyrektor produkcji, który oprowadził nas po części produkcyjnej zakładu, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z całym etapem produkcji mebli – od płyty wiórowej do gotowego mebla.

  Naszą wizytę rozpoczęliśmy od hali, w której wszyscy mogli się zapoznać z pracą obrabiarki laserowej, a następnie z urządzeniem, na którym  cięto płytę wiórową na mniejsze elementy. Następnie obserwowaliśmy sposób oklejania brzegów płyty, a także nawiercanie w niej otworów różnej wielkości i rowków różnej głębokości oraz szerokości, a potem jak urządzenia scalały i sklejały elementy. Bardzo podobał nam się „Maniek” – służący do robienia kartonów.  Z kolei przeszliśmy do hali mebli tapicerowanych, magazynu elementów oraz gotowych produktów.  Mieliśmy okazję zobaczyć ładne i funkcjonalne meble. Dowiedzieć się, co to jest ergonomia i logistyka. Po zwiedzeniu wszystkich hal zostaliśmy zaproszeni  do części biurowej. Mogliśmy tam m.in. posiedzieć na „fotelu dyrektorskim” i w sali konferencyjnej, a także poznać panie: księgową, sekretarkę, panów konstruktorów  i  projektantów, a także zapoznać się z pracą działu handlowego. Na koniec obejrzeliśmy ciekawą prezentację, dowiadując się, że meble z MDD zdobią ,,Biały Dom”, „występują” w filmie ”Pierwsza miłość”, są sprzedawane na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Każde zadane przez nas pytanie na temat funkcjonowania zakładu zostało fachowo wyjaśnione, a to co zobaczyliśmy i w czym braliśmy udział, zwiększyło nasze wyobrażenie na temat pracy stolarza meblowego. Dowiedzieliśmy się, jakie zawody są przydatne podczas produkcji mebli.

   Dziękujemy za ciekawą rozmowę na temat bezpieczeństwa pracy na różnych stanowiskach i o nowych trendach w meblarstwie oraz za firmowe gadżety, które wszyscy uczestnicy tej ciekawej lekcji otrzymali  na koniec.

Pobyt w MDD uznajemy za niezwykle ciekawy i bardzo udany! Dziękujemy za bardzo profesjonalne podejście i fachowość.

                                   B. Parys nauczyciel zajęć technicznych


 

 
Szkolny konkurs pieśni patriotycznej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
 
GALERIA

            20 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbył się po raz pierwszy szkolny konkurs pieśni patriotycznych. Jego organizatorem była nauczycielka historii p. Hanna Wojtalewicz. Głównym celem było ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych i uczczenie rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W ramach tego konkursu uczniowie  prezentowali swoje umiejętności w śpiewaniu patriotycznych pieśni. Komisja konkursowa, oceniając występy dzieci, brała pod uwagę: znajomość tekstu,  muzykalność i walory głosowe, postawę i ogólne wrażenie artystyczne podczas wykonywania pieśni. Spośród ponad 20 uczestników komisja konkursowa oceniła występy przyznając następujące miejsca i wyróżnienia:          

                        I miejsce:        Julianna Górniak - kl. IV

                        II miejsce:      Kinga Siedlecka – kl. II i Alicja Siedlecka –  kl.III

                        III miejsce:     Mikołaj Jarski – kl. IV 

                        Wyróżnienia: Beata Pawełek – kl. VI

                                               Małgorzata Pankau – kl.V

                                               Marta Jarska - kl. VI                                                                                                                     

Nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców. Po wręczeniu nagród nastąpiło wspólne, pamiątkowe zdjęcie. 

Organizator gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Życzę sukcesów w roku następnym!!

Organizator konkursu:  Hanna Wojtalewicz  

 
Program „Trzymaj formę” w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 16. Listopad 2015 23:03
 
GALERIA

Dnia 9 listopada gościliśmy w Szkole Podstawowej w Wiśniewie Panią Alicję Dams z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim, która w grupach przeprowadziła atrakcyjne zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczniów. Dotyczyły one roli prawidłowego żywienia w ogólnym trzymaniu dobrej formy.  Zwrócono szczególną uwagę na rolę warzyw i owoców oraz rodzajów pieczywa w zdrowym odżywianiu się, a także zasady racjonalnego odżywiania się. Uczniowie otrzymali książeczki w formie komiksu „Kodeks zdrowego życia”.

W dalszej kolejności uczniowie z wychowawcami przystąpili do przygotowania zdrowego śniadania. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie właściwych produktów żywieniowych. Szczególne wyrazy podziękowań składamy firmie „Lacpol” oraz cukierni – piekarni „Zakryś” za bezpłatne przekazanie na rzecz uczniów naszej szkoły artykułów spożywczych.

 

Organizatorzy            

 
 
Budki lęgowe w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 16. Listopad 2015 22:59
 
GALERIA

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, podobnie jak ich koledzy i koleżanki z innych placówek, biorą udział w  projekcie pn. „Modelowe inicjatywy ekologiczne w powiecie sępoleńskim” realizowanym przez Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim. Zadanie dofinansowane jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Inicjatorem inicjatywy obywatelskiej „Pomagamy ptakom – zakładamy budki lęgowe” jest Pan Tomasz Sobiecki z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Podjęliśmy decyzję, że uczniowie z Oddziału przedszkolnego i klasy I – III otrzymają po dwie budki lęgowe, którymi będą mogli opiekować się oraz obserwować ich mieszkańców przez minimum trzy lata, składając coroczne sprawozdanie ze stopnia zasiedlenia budek lęgowych przez ptaki. Pozwoli to uczniom poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą. Po dokonaniu wyboru miejsca zawieszenia budek lęgowych, wykonano dokumentację fotograficzną.

Piątego listopada w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyło się wręczenie uczniom budek lęgowych. Niestety z powodu przyczyn zdrowotnych spotkanie z przedstawicielem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz warsztaty odbędą się w innym terminie. Budki wręczyła dzieciom Pani Dyrektor Aleksandra Zawadzka – Tymecka. Z pomocą rodziców zostaną one zawieszone na terenie Wiśniewy oraz Kawli.    

 

                                             Krystyna Kałaczyńska  szkolny koordynator projektu                                   

                      

 
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 76


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa