Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Uczniowie z Wiśniewy na I Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Bożonarodzeniowy Anioł” w Wiktorówku
Wpisał Administrator   
Wtorek, 16. Grudzień 2014 22:47
   GALERIA

Organizatorem tegorocznej V edycji I Międzywojewódzkiego Konkursu na Bożonarodzeniowego Anioła była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku. Honorowy Patronat przejął Ksiądz Kanonik, dziekan Karol Glesmer – proboszcz Parafii św. Trójcy w Łobżenicy.  Organizator wytyczył nadrzędne cele konkursu: popularyzowanie tradycji świątecznych jako wartości ponadczasowych wśród uczniów uzdolnionych plastycznie, konfrontacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży w dziedzinie sztuki, integrowanie rodzin przy motywowaniu dziecka.

Ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie do konkursu przystąpiło 49 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: z klas I – III ( 11 osób), z klas IV – VI ( 38 osób). Do dalszego etapu z grupy młodszej zakwalifikowano prace następujących uczniów:  Amelia Materska, Nadia Nowarkiewicz, Alicja Siedlecka, Martyna Skrzyńska, Michał Telicki, Oliwia Ziemska. Z klas starszych wytypowano prace uczniów: Agata Bartczak, Weronika Domaszek, Marta Jarska, Marcel Kubicki, Kornelia Liszka, Nikola Węgierska, Hanna Zalewska. Do konkursu w Wiktorówku zgłoszono 334 prace z 51 szkół z trzech województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Jury w składzie: ks. Kanonik Karol Glesmer, ks. rektor Kazimierz Świderski- proboszcz parafii NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej, Zdzisława Bosak- radna powiatu w Pile, Alicja Smoguła – pracownik GCK w Łobżenicy, Eugeniusz Starszak- malarz, fotograf, Henryka Kalita- nauczycielka plastyki ze SP w Wiktorówku, przyznało laureatom trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej, wyróżnienia oraz nagrody specjalne. Przy ocenie prac brano pod uwagę pomysłowość, estetykę wykonania, techniki realizacji (dobór i łączenie różnorodnych materiałów, drewna, papieru, szkła, metalu, materiałów naturalnych itp.), wkład pracy, ogólne wrażenia. 12 grudnia 2014 roku w SP w Wiktorówku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym uczestniczyli zaproszeni uczniowie ze SP w Wiśniewie wspólnie ze swoimi rodzicami.

 W kategorii klas I – III,  uczennica klasy II – Oliwia Ziemska- zdobyła II miejsce. Nagrodę Ks. Kanonika Karola Glesmera  otrzymała uczennica klasy V – Marta Jarska.  Nagrodę Dyrektorów jednostek z terenu gminy Łobżenica przyznano uczennicy klasy II – Amelii Materskiej. Gratulujemy!

Nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku, w kościele św. Trójcy i św. Szczepana w Łobżenicy, w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej i w kościele pw. Św. Jakuba Większego w Gromadnie.                                                                    Iwona Zawadzka- Sztandera                                                                              

 
Zajęcia z edukacji matematycznej w klasie pierwszej
Wpisał Administrator   
Wtorek, 16. Grudzień 2014 22:43
     GALERIA

W ramach X Grantu Oświatowego Gminy Sępólno Krajeńskie w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej w Wiśniewie od września realizowane są zajęcia dodatkowe z edukacji matematycznej.

Zajęcia mają na celu wzmacnianie i doskonalenie umiejętności matematycznych dzieci poprzez gry, zabawy i kreatywne podejście do rozwiązywanych zadań. Ich rolą jest pokazanie, że matematyka nie jest trudna, jest wokół nas i ma zastosowanie w licznych dziedzinach, a wiedza i umiejętności matematyczne są przydatne w życiu codziennym.  

Zrealizowano 13 godz. grantu.

                                                                                                          Bernadeta Parys          

 
Wypoczynek zimowy i letni dla dzieci i młodzieży
Wpisał Administrator   
Piątek, 12. Grudzień 2014 21:50
 
Klasy I –III z Wiśniewy w Centrum Zabaw Rodzinnych "Family Park"
Wpisał Administrator   
Piątek, 12. Grudzień 2014 21:43
  GALERIA

        9.12.2014r. uczniowie z klas I - III z wychowawczyniami wybrali się do Centrum Zabaw Rodzinnych "Family Park" w Bydgoszczy, mikołajkową wycieczkę dofinansowaną dla wszystkich uczniów przez Radę Rodziców. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, kręgle, figloraj pełen labiryntów i zjeżdżalni, tor samochodowy, wystrzałowe armatki, olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia, automaty zręcznościowe. Jednak to udział w warsztatach z profesorem Ciekawskim, z którym odkrywały tajemnice chemii i fizyki, wzbudzał największe okrzyki radości. W pracowni profesora dzieci obserwowały szereg zabaw z kolorowymi substancjami, które samoczynnie zmieniały kolory, wybuchały i dymiły. Dowiedziały się w jaki sposób robi się efekty specjalne. Podczas wspólnej zabawy poznały niezwykłe eksperymenty naukowe, często przeczące prawom logiki.

        Dzieci spędziły wyjątkowe chwile, którym towarzyszyła wspaniała zabawa. Pełni wrażeń, zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone wróciły do szkoły. Dziękujemy Radzie Rodziców za mikołajkową niespodziankę.

                                                                                                               B. Parys 
 
Wycieczka dzieci z Wiśniewy i Zalesia do Piekarni – Cukierni „Zakryś”
Wpisał Administrator   
Piątek, 12. Grudzień 2014 21:38
GALERIA

Dnia 10 grudnia przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu wybrali się na wycieczkę
do Piekarni - Cukierni Państwa Zakryś w Tucholi.  Przed wejściem powitała nas Pani  Izabela Fenske wraz z Panem Jakubem Dziubą, który był naszym przewodnikiem.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały prace piekarzy i poszczególne etapy powstawania chleba. Mieliśmy okazję zaobserwować moment, jak w ogromnej elektrycznej dzieży mieszały się składniki na biały chleb. Widzieliśmy formy do pieczenia chleba, miejsce, w którym wzrasta chleb oraz duży piec do jego wypieku. Mieliśmy także okazję zobaczyć wyrabianie ciasta
i pieczenie pierników, etapy wykonywania tortu.    

 Ogromnym przeżyciem było dla nas wizyta w pracowni, gdzie na półkach stały ręcznie wykonane cukrowe ozdoby m.in. postacie z bajek. Były przepiękne, nie mogliśmy oderwać od nich oczu.

Na koniec naszej wycieczki otrzymaliśmy słodki poczęstunek: mnóstwo przepysznych pierników w polewie czekoladowej i lukrowane ciastka, które nam bardzo smakowały.
Po powrocie do szkoły dokończyliśmy ich konsumpcję.

Mimo brzydkiej pogody przedszkolaki zwiedziły centrum Tucholi.

Bardzo dziękujemy Państwu Zakryś za umożliwienie zwiedzenia ich zakładu. Panu Jakubowi Dziubie za ciekawe przedstawienie etapów wypieku chleba i ciastek
oraz pracownikom piekarni – cukierni za ciepłe przyjęcie.

Wyjazd nasz – mikołajkowy prezent sfinansowany został z funduszy przekazanych przez Radę Rodziców. Gorąco dziękujemy.

                                        Krystyna Kałaczyńska wychowawca oddziału przedszkolnego
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 60


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa