Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Świątecznie w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 22. Grudzień 2014 14:51

    

GALERIA    FILM 

 W świątecznej atmosferze, dnia 17 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Już od rana w udekorowanej sali zebrali się zaproszeni na tę uroczystość goście oraz cała społeczność szkolna. Po przywitaniu przybyłych przez Panią Dyrektor uczniowie naszej szkoły przedstawili według tradycji szkolnej przygotowane jasełka, które w tym roku połączone były z występami muzycznymi. Młodzi aktorzy wykazali się swoimi umiejętnościami scenicznymi i wokalnymi przy wykonywaniu pięknych kolęd i pastorałek. Wspólny śpiew, stroje aktorów i blask zimnych ogni  pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dopełnieniem był występ dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy uroczyli nas wykonanym utworem „Już blisko kolęda” przy wykorzystaniu gry na trójkątach. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach zaproszeni gości, ku radości wszystkich, obsypali nas słodkościami. Pojawił się także Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom oraz nauczycielom prezenty. Pełni pozytywnych emocji zasiedliśmy przy wigilijnym stole wśród pysznych tradycyjnych potraw i słodkości.

Gorąco dziękujemy za pomoc w organizacji szkolnej uroczystości wigilijnej Radzie Rodziców, Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku, firmie „Jagra” z Bydgoszczy oraz mamom za upieczenie pysznych ciast.

Dziękujemy za świąteczne prezenty:

·         Paniom Sołtyskom wsi Wiśniewa, Kawle, Wiśniewka,

·         Zakładowi Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim,

·         Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku,

·         Panu Zdzisławowi Grzeca – radnemu Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

 

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015!

Anna Sobieszczyk

 
XV edycja „Góry Grosza” w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 22. Grudzień 2014 14:45
 

Uczniowie ze w Szkoły Podstawowej w Wiśniewie po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W dniach od 24.XI do 5.XII 2014r. każda klasa zbierała pieniądze do własnych puszek, które z dnia na dzień stawały się coraz cięższe.
C
elem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Organizatorem akcji było Towarzystwo „Nasz Dom”, patronat nad nią objął Minister Edukacji Narodowej. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są firmy wspomagające Towarzystwo Nasz Dom: w transporcie monet – Firma Kurierska UPS Sp. z o.o., w przeliczeniu monet i ochronie – Firma Przeliczeniowa IMPEL Cash Solutions Sp. z o.o., w opiece finansowej – Bank Citi Handlowy.                                                                                                                                        

Wspólnie zebraliśmy 328,21 zł – 6770 monet (15 kg monet).  Klasa „0” – 105,36 zł, kl. I – 21,83 zł, kl. II – 54,89 zł, kl. III- 50,78 zł, kl. IV – 65,12 zł, kl. V – 10,21 zł, kl. VI – 20,02 zł. 

Pamiętamy, że „JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE”. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę „góry grosza”. Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

                                                            Opiekun SU Krystyna Kałaczyńska              

 

 
Mini piłka siatkowa w naszej gminie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 22. Grudzień 2014 14:42
 
GALERIA

W dn.18.12.2014r. na boiskach Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się zmagania najmłodszych siatkarzy z naszej gminy. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn. Turniej siatkarskich nadziei stał na wysokim poziomie, każdy mecz dostarczał wiele emocji. 
Nasza drużyna „Orłów Wiśniewa” zajęła miejsce IV, co sklasyfikowało naszych reprezentantów tuż za podium. Zapraszamy do fotorelacji.

                                                                                                     Radosław Burdon
 
Dodatkowe zajęcia sportowo – rekreacyjne w ramach Grantu Oświatowego
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 22. Grudzień 2014 14:36
 

Zajęcia dodatkowe prowadzone są od września bieżącego roku szkolnego i są przeznaczone dla uczniów klas IV-VI, na których uczniowie podnoszą umiejętności techniczne ze wszystkich gier zespołowych. Obecnie jesteśmy na etapie rozgrywek w tenisa stołowego, który przyciąga dużą liczbę chętnych. Każdy przecież chce grać jak najlepsi nasi tenisiści. Cały cykl zajęć kończy się zawsze szkolnym turniejem o puchar Dyrektora Szkoły, podczas którego wyłaniani są najlepsi. Oczywiście nie może zabraknąć nagród rzeczowych, które zawsze sponsoruje nasza Rada Rodziców.  Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

                                                                                                   Radosław Burdon
 
Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków „Mam talent” w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 22. Grudzień 2014 14:31

W ramach „X Grantu Oświatowego Gminy Sępólno Krajeńskie” w Szkole Podstawowej w Wiśniewie od września odbywają się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków „Mam talent”. Celem zajęć jest m. in. wdrażanie dzieci do twórczego działania, zachęcanie do poszukiwania rozwiązań metodą prób i błędów, w drodze eksperymentowania, nabywanie umiejętności porozumiewania się, stawania się odpowiedzialnym wobec siebie i innych, zaciekawienie światem przyrody.

Na początku roku szkolnego dzieci obserwowały w szkolnym ogrodzie botanicznym rośliny za pomocą lupy. Rozpoznawały i nazywały popularne zioła, poznały proste sposoby ich suszenia. Utrwalając charakterystyczne  zmiany zachodzące w przyrodzie, stawały się prezenterami pogody - sprawnie układały i przekazywały informacje wymyślonej pogody. Dzięki tej zabawie stawały się widzem i aktorem. Podczas zajęć maluchy wzbogacały wiadomości o środkach transportu wodnego dawniej i dzisiaj, poznały historię Titanica. Wykonały łódki techniką orgiami. Czas przedświąteczny spędzają na wykonywaniu ozdób choinkowych oraz nauce pastorałki, którą zaprezentują podczas szkolnej wigilii.

Zajęcia te pozwalają uwierzyć dzieciom we własne siły i zwiększają poczucie własnej wartości.

                                                                                            Krystyna Kałaczyńska

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 61


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa