Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Spotkanie profilaktyczne w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 14. Wrzesień 2015 16:25
 
GALERIA

Dnia  10 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyło się spotkanie z socjoterapeutą  Panem Jarosławem Niemyjskim. Tematem spotkania było szeroko rozumiana definicja narkotyków, ich rodzaje oraz konsekwencje ich zażywania.

Pogadanki tematyczne odbyły się w dwóch grupach. Pierwsza z nich obejmowała uczniów klas najmłodszych, a druga uczniów klas 4-6. Pan Niemyjski w sposób jasny dla dzieci wyjaśnił, w jakiej postaci występują narkotyki, jak zachowuje się człowiek po ich zażyciu, jakie nieodwracalne skutki niesie za sobą choćby jednorazowe użycie oraz, że należy być bardzo czujnym, ponieważ występują również takie sytuacje, w których narkotyki mogą zostać nam „podrzucone” bez naszej wiedzy. Uczniowie poznali również niezwykle popularne i porównywalne z narkotykami  w ostatnim czasie dopalacze.

Dzięki spotkaniu uczniowie uzyskali informacje na temat uzależnień i zrozumieli słuszność walki z nimi. Ponadto dzieci dowiedziały się, w jaki sposób się bronić przed narkotykami i dopalaczami. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali ulotki z dodatkowymi informacjami. Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania.

Radosław Burdon

 
Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Wiśniewie z policjantką
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 14. Wrzesień 2015 16:22
 
GALERIA

Spotkanie z sierż. szt. Małgorzatą Warsińską  z KP Policji w Sępólnie Kr odbyło się 9.09.2015  w Szkole Podstawowej w Wiśniewie. Było częścią szerszej akcji dotyczącej problematyki bezpieczeństwa.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: młodszej kl.0 – III oraz starszej  kl. IV – VI. Pani policjantka przypomniała uczniom zasady poruszania się po drogach w ruchu pieszym, a także podczas jazdy rowerem. Przypomniała, że zawsze przechodzimy przez jezdnię tylko na pasach zachowując przy tym dużą ostrożność – nigdy nie wchodzimy na pasy gwałtownie. Zwróciła również uwagę na znaczenie odblasków w ruchu drogowym szczególnie po zmroku oraz w czasie jesienno-zimowym. Poruszyła również temat,  w jaki sposób zachowywać się w kontaktach z osobami  nieznajomymi. Poinstruowała uczniów, jak zachować się, gdy widzą  sytuację niebezpieczną, przypominając, że przede wszystkim należy poinformować o niebezpieczeństwie osobę dorosłą. Przypomniała też o ważnych numerach alarmowych.

Spotkania z policjantami z KP Policji w Sępólnie Kr na początku roku szkolnego są już w Szkole Podstawowej w Wiśniewie tradycją – odbywają się od kilku lat. Mają na celu zwiększenie świadomości uczniów naszej szkoły  na temat bezpieczeństwa .

Dorota Basińska

 
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Czwartek, 10. Wrzesień 2015 18:15
 
  GALERIA

Bezpieczeństwo uczniów to jeden z głównych priorytetów Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. W związku z tym 8 września gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Pan naczelnik OSP  Artur Cetnarski oraz druhowie:  Mateusz Piotrowski i Paweł Wiciński przyjechali na spotkanie z uczniami swym strażackim wozem w konkretnym celu. Zadaniem strażaków było uświadomienie dzieciom zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia trzech najważniejszych numerów alarmowych. Strażacy zademonstrowali pokaz ratownictwa medycznego. Następnie przedstawili i omówili  tajniki skutecznych metod pomocy w sytuacjach, które mogą zdarzyć się na ulicy, drodze, ale również w szkole czy w domu. Funkcjonariusze pożarnictwa z udziałem fantoma, krok po kroku prezentowali uczniom, jak należy udzielać pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, na co należy przede wszystkim zwracać uwagę, co jest najistotniejsze dla ratowania ludzkiego życia. Dzieci miały  okazję samodzielnie  wykonać na fantomie masaż serca połączony ze sztucznym oddychaniem. Uczestnicy spotkania zostali  zapoznani z podstawowym sprzętem, jaki strażacy posiadają w torbie, niezbędnym do udzielania pierwszej pomocy.

 Wizyta strażaków w naszej szkole bez wątpienia wywarła na uczniach pozytywne wrażenie, a przekazana im wiedza teoretyczna i praktyczna z pewnością przyda się w życiu codziennym. Bardzo dziękujemy pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim  za poświecony naszej szkole czas i udzielenie cennej lekcji z zakresu bezpieczeństwa.

                                                                             wychowawca klasy IV Julia Oller

 
HARMONOGRAM CODZIENNYCH DOWOZÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIŚNIEWIE W ROKU SZKOLNYM 2015/ 2016
Wpisał Administrator   
Środa, 02. Wrzesień 2015 18:31

 (od dnia 02.09.2015 r.)

ZMIANA

 

     przystanek PKS przy ul. Baczyńskiego w Sępólnie Kr.
(przystanek niezmieniony – koło ZS nr 3) – 715

 

     przystanek PKS – ul. Wojska Polskiego w Sępólnie Kraj.

(przystanek niezmieniony – koło ZS nr 1) – 720

 

     Sklep „Rolnik”  przystanek zlikwidowany!!!


     przystanek PKS w Wiśniewce (przystanek niezmieniony) – 725 

 

     przystanek PKS w Kawlach (przystanek niezmieniony) – 725

 

     przystanek PKS w Iłowie (przystanek niezmieniony) – 730    720

 

     przystanek PKS w Radońsku – (przystanek niezmieniony) – 735   725

 
WAŻNE INFORMACJE !
Wpisał Administrator   
Wtorek, 01. Wrzesień 2015 09:57

W związku z Rządowym programem pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w 2015 r., Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiśniewie informuje, że w sekretariacie szkoły dostępne są wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów klasy:

·        III (podstawa spełnienia kryterium dochodowego);

·        oraz niepełnosprawnych uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego tj. uczniów (na podstawie złożenia wniosku wraz z orzeczeniem):

a) słabowidzących,
b) niesłyszących,
c) słabosłyszących,
d) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
e) z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
f) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
g) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
h) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej

na rok szkolny 2015/2016.

 

Wnioski należy złożyć w Naszej szkole do dnia 8 września 2015 r. (Zarządzenie Burmistrza Sępólna Krajeńskiego z dnia 25 sierpnia 2015 r.)

Jednocześnie informujemy, że w przypadku uczniów, którzy ubiegają  się  o  pomoc  na podstawie kryterium dochodowego w 2015 r. wprowadzono jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 574 zł na osobę w rodzinie.

Do wniosku, który należy odebrać w sekretariacie szkoły należy przedłożyć dokumenty, które uzasadnią sytuację materialną Państwa rodziny.

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt bezpośredni bądź telefoniczny z  sekretarką szkoły – Panią Marleną Grochowską

Nr tel. 52388 20 ,666 02 06 12

Sprawa jest pilna! Proszę o złożenie dokumentów niezwłocznie do 8 września 2015 r.

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 72


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa