Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
WYPRAWKA SZKOLNA
Wpisał Administrator   
Sobota, 23. Maj 2015 08:18

 

                        W związku z pojawieniem się informacji o projekcie Rządowego programu pomocy uczniom
„Wyprawka szkolna” w 2015 r., Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiśniewie informuje, że w sekretariacie szkoły dostępne są wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów klasy:

·         III (podstawa spełnienia kryterium dochodowego);

·         oraz niepełnosprawnych uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego tj. uczniów
(na podstawie złożenia wniosku wraz z orzeczeniem):

a) słabowidzących,
b) niesłyszących,
c) słabosłyszących,
d) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
e) z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
f) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
g) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
h) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej

na rok szkolny 2015/2016.

 

Wnioski należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 29 maja 2015 r.

 

Jednocześnie informujemy, że w przypadku uczniów, którzy ubiegają  się  o  pomoc  na podstawie kryterium dochodowego w 2015 r. wprowadzono jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 574 zł na osobę w rodzinie.

Dany próg dochodowy dotyczy sytuacji materialnej rodziny w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku. Do wniosku, który należy odebrać w sekretariacie szkoły należy przedłożyć dokumenty, które uzasadnią sytuację materialną Państwa rodziny.

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt bezpośredni bądź telefoniczny
z  sekretariatem szkoły – Panią Marleną Grochowską, tel. 52 388 20 97, 666- 02 06 12

 
IV Rajd Rowerowy Rady Rodziców z Wiśniewy
Wpisał Administrator   
Środa, 20. Maj 2015 12:10
 
GALERIA

W sobotę 9 maja 2015 roku, odbył się IV Rajd R  bowerowy, zorganizowany przez Radę Rodziców przy SP w Wiśniewie. W tym roku w rajdzie uczestniczyło 55 osób. Punktualnie o 13.30 wyruszyła ekipa z Kawli i Wiśniewy, jadąc ścieżką rowerową do Sępólna, gdzie czekała reszta uczestników. Dalsza trasa rajdu wiodła polnymi drogami przez Chmielniki do Kawli, gdzie na boisku zorganizowany był odpoczynek. Na miejscu Panowie rozpalili ognisko i każdy mógł upiec sobie pyszną kiełbaskę. Mimo zmęczenia, wszyscy chętnie brali udział w różnych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Ok. 18.00 w znakomitych nastrojach wróciliśmy do domów.

                                                  Katarzyna Jarska przewodnicząca Rady Rodziców

 
Z odblaskiem bezpiecznie – kamizelki odblaskowe dla uczniów z Wiśniewy
Wpisał Administrator   
Czwartek, 14. Maj 2015 20:12
 
GALERIA

Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW" przekazali dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wiśniewie kamizelki odblaskowe.

 Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej zadecydował, że w bieżącym roku całość nadwyżki finansowej przewidzianej na wsparcie działań prewencyjnych zostanie przeznaczona na zakup kamizelek odblaskowych. Podejmując taką decyzję, Zarząd KPIR kierował się przede wszystkim dobrem dzieci i poprawą ich bezpieczeństwa.

Wyposażeni w nie uczniowie będą widoczni i znacznie bardziej bezpieczni podczas poruszania się po drogach w czasie wyjść poza teren szkoły. W imieniu sponsorów kamizelki wręczyła Pani Małgorzata Skrzyńska. Dziękujemy.

                                                                                           B. Parys wychowawca klasy I  

                 

  

 
MAJOWA NOC TRAPERA W WIŚNIEWIE: „Otwórz oczy, patrz!”
Wpisał Administrator   
Czwartek, 14. Maj 2015 20:09
 
GALERIA

Ponad 30 – osobowa grupa uczniów z klas II, V i VI Szkoły Podstawowej w Wiśniewie uczestniczyła w weekendowej, warsztatowej Nocy Trapera. Tym razem zajęcia obejmowały warsztaty plastyczne, profilaktyczne i z zakresu edukacji globalnej pod wspólnym hasłem: „Otwórz oczy, patrz!”

            Po przygotowaniu miejsc noclegowych uczestnicy zajęć udali się na zajęcia plastyczne pt. „Rozwijanie dziecięcej aktywności własnej”. Wykorzystując kolorowe bibuły, krepę, serwetki przygotowali fantazyjne wazoniki z niespodzianką dla mamy.

            W części profilaktycznej uczniowie rozważali zagadnienia ujęte w szkolnym programie profilaktyki: „Przeciwdziałanie przemocy i zapobieganie uzależnieniom” oraz „Promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia”. Ich dopełnieniem są wizualizacje w formie tematycznych plakatów i komiksów.

            Piątkowe i sobotnie zajęcia zakończyły warsztaty z edukacji globalnej. W oparciu o tematyczne prezentacje multimedialne oraz wiedzę uczniów rozważano „wstydliwe” problemy współczesnego świata, a wśród nich głód i ubóstwo, niewolniczą pracę dzieci, brak wody pitnej, problem bezdomności i coraz częściej spotykanego zjawiska porzucania dzieci.

            Dwudniowe warsztaty „Otwórz oczy, patrz!” z pewnością rozwinęły wiedzę o problemach współczesnego świata, o konieczności eliminowania w swoim zachowaniu działań nieaprobowanych społecznie, wskazały na aktywność twórczą i rozwój zainteresowań jako sposób na walkę z różnego typu uzależnieniami. Uświadomiły konieczność niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie.

            Do naszych działań aktywnie włączyła się Rada Rodziców. Dziękujemy Paniom: Alinie Materskiej, Kamili Madej, Karolinie Basińskiej oraz Małgorzacie Skrzyńskiej za słodkie wypieki produkty żywnościowe.

Realizatorki zajęć warsztatowych

Iwona Zawadzka – Sztandera

Aleksandra Zawadzka – Tymecka

 
Gminny Konkurs Języka Angielskiego
Wpisał Administrator   
Sobota, 09. Maj 2015 07:42
 
GALERIA

   5 maja br. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbył się Gminny Konkurs  Języka Angielskiego „One-to-One with English” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, w który wzięło udział 19 uczniów ze szkół podstawowych, Gminy Sępólno Krajeńskie. Organizatorem konkursu była pani Julia Oller ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Naszą szkołę reprezentowały uczennica: Kornelia Letka z klasy IV, Agata Bartczak z klasy V i Magdalena Trzos, będąca uczennicą klasy VI. Głównym założeniem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów  zainteresowania językiem angielskim i zmotywowanie ich do doskonalenia sprawności językowych. Przez 60 minut na szkolnej sali gimnastycznej uczniowie rozwiązywali test sprawdzający umiejętność rozumienia czytanego, znajomość słownictwa, gramatyki oraz funkcji językowych, dostosowany do odpowiedniej grupy wiekowej. Po zakończeniu konkursu uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, oczekując na wyniki. Komisja Konkursowa, w której skład weszli nauczyciele j. angielskiego szkół biorących udział w konkursie, ogłosiła następujące wyniki:

·         klasy IV

I miejsce- Laura Dobek SP 3 w Sępólnie Kr.

II miejsce- Kornelia Letka SP w Wiśniewie

III miejsce  ex aequo– Rozalia Wierzchucka- SP 1 w Sępólnie Krajeńskim oraz Agnieszka Trawicka- SP w Wałdowie

·         klasy V

I miejsce- Igor Siekierka- SP 1 w Sępólnie Kr.

II miejsce- Agata Bartczak -SP w Wiśniewie

III miejsce -Weronika Błażewska- SP 3 w Sępólnie Krajeńskim

·         klasy VI

I miejsce- Magdalena Trzos- SP w Wiśniewie

II miejsce- Igor Tybura- SP 3 w Sępólnie Krajeńskim

III miejsce - Oliwia Kwasigroch- SP w Zbożu

Wyróżnienia:

·         SP 1 w Sępólnie Krajeńskim: Ida Zalewska - klasa VI

·         SP w Zbożu: Dawid Grocholewski - klasa V,  Kinga Grocholewska – klasa V, Szymon Gajda- klasa  V, Weronika Krzyżanowska - klasa IV

·         SP w Zalesiu: Wiktoria Biniak - klasa V, Amelia Pietruś - klasa V

·         SP w Wałdowie: Paulina Stachowska-klasa VI, Oliwia Heleniak - klasa V

Zwycięzcy  konkursu poza dyplomami otrzymali atrakcyjne prezenty (m.in. pen drive’y, słuchawki do telefonu, gry, zestawy pisaków, piórniki, długopisy). Nagrody ufundowane przez Zakład Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Kraj., zostały wręczone przez Dyrektor SP w Wiśniewie, panią Aleksandrę Zawadzką-Tymecką oraz gościa przybyłego na uroczystość, pana Marka Tymeckiego, Dyrektora Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Kraj.  Pan dyrektor na zakończenie podkreślił,  że wszyscy obecni uczniowie, którzy znaleźli się  tuż za podium, są też zwycięzcami i należą do grupy najlepszych uczniów z języka angielskiego w naszej gminie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

                                                                                              Julia Oller
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 67


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa