Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Niedziela, 19. Październik 2014 17:49

 

 

          W dniu 13.10.2014 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie pod kierunkiem Wiesławy Orlikowskiej przygotowali dla swoich nauczycieli i pracowników obsługi szkoły montaż słowno – muzyczny. Wiersze i piosenki były wyrazem podziękowania za trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych uczniów. Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim pracownikom szkoły w imieniu Rady Rodziców na ręce pani dyrektor złożyła pani Katarzyna Jarska. Uczniowie przekazali również piękne laurki z życzeniami, które przygotowali wspólnie z panią Anną Sobieszczyk.

  GALERIA

        Miłym akcentem akademi było również wręczenie Juliannie Górniak uczennicy klasy III (wych. Wiesława Orlikowska) I nagrody zdobytej przez nią w ogólnopolskim konkursie plastycznym , który odbył się w ramach programu „Pololenie ekoEkspertów”. Nagrodą za zdobycie I miejsca był tablet i pudło przyborów do rysowania i malowania. Jeszcze raz Julce serdecznie gratulujemy!                                                                     Wiesława Orlikowska

 

 
INFORMACJA
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Październik 2014 18:01

Informuję, że poranny dowóz do Szkoły Podstawowej w Wiśniewie z poszczególnych przystanków przedstawia się następująco:

730 – ZS nr 3 (autobus)

734 – ZS nr 1(autobus)

730 – „Rolnik” (bus)

733  – Wiśniewka (bus)

738 – Radońsk (autobus)

743 – Iłowo (autobus)

745 – Kawle (codziennie autobus, a w pon. bus)

748 – Wiśniewa (codziennie autobus, a w pon. bus) 
 
Sukces przedszkolaków z Wiśniewy
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Październik 2014 17:51
 

Dnia 30 września 2014 roku przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Wiśniewie wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z polskich przedszkoli pobiły Rekord Guinnessa w myciu zębów!!!

O godzinie 12.00 maluchy szczotkowały zęby przez 2 minuty. Z niecierpliwością czekaliśmy na sms-a potwierdzający ustanowienie nowego rekordu świata w kategorii: największej liczby dzieci jednocześnie myjących zęby. Radość była ogromna, gdy okazało się, że udział we wspólnej akcji wzięło 257 500 dzieci z całej Polski i tym samym rekord został ustanowiony. Poprzedni Rekord Guinnessa w największej ilości osób szczotkujących jednocześnie zęby w różnych miejscach, został ustanowiony w Indiach w 2007 roku, gdzie udział wzięło 177 000 osób.

Każde dziecko z naszego oddziału przedszkolnego otrzymało certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu Rekordu Ginnessa. Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh – największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej dla dzieci, zaś głównym partnerem medialnym TV Polsat JIMJAM.

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh” otrzymaliśmy materiały edukacyjne, dzięki którym na zajęciach dzieci poszerzyły swą wiedzę z zakresu profilaktyki stomatologicznej, m. in.: jak prawidłowo dbać o zęby, skąd się biorą zęby, dlaczego należy chodzić do dentysty, co należy jeść, aby mieć zdrowe zęby. Mamy nadzieję, że słowa z piosenki zespołu „Fasolki” - „Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć”, będą im brzmiały długo w pamięci.  

                                                                  Wychowawca: Krystyna Kałaczyńska
 
HISTORYCZNA NOC TRAPERA W WIŚNIEWIE: „Starożytny Egipt i starożytna Grecja”.
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Październik 2014 17:41
  GALERIA

W dniach 26-27 września 2014r. uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Wiśniewie uczestniczyli w „Historycznej Nocy Trapera”, mającej na celu rozwijanie zainteresowań historią. Tematem przewodnim warsztatów historycznych był „Starożytny Egipt i starożytna Grecja”. 

Pierwszego dnia uczniowie zagłębili się w tajemnice starożytnego Egiptu. Poznali historię tego kraju, jego osiągnięcia i wierzenia. Uczestnicy warsztatów przysłuchiwali się opowieściom o faraonach, słynnych grobowcach-piramidach oraz życiu pozgrobowym. Duże zainteresowanie wzbudził wykład o tajnikach procesu mumifikacji.

Drugiego dnia warsztatów dzieci nabyły wiadomości o starożytnej Grecji. Zajęcia przybliżyły dzieciom tematy związane z agorą, greckimi świątyniami i bogami. Zajęcia wzbogacone filmami oraz słuchowiskami historycznymi były dla każdego ciekawą wędrówką po najstarszych cywilizacjach.

                                                                                opiekun: H. Wojtalewicz
 
Niecodzienne lekcje z native speaker w Wiśniewie.
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Październik 2014 17:37
  GALERIA

We wrześniu uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej w Wiśniewie uczestniczyli w kolejnych już nietypowych lekcjach języka angielskiego w szkole, prowadzonych przez mieszkającego w Londynie native speakera, Pallaba Sarkarhinduskiego globetrottera i coachsurfera.

Tym razem trzecioklasiści, początkowo onieśmieleni obecnością egzotycznego gościa na lekcji, z niewielką pomocą nauczyciela,  zadawali pytania dotyczące zainteresowań gościa, życia w Wielkiej Brytanii jak i w Indiach oraz jego niezwykłych podróży, które odbył po ponad 50-ciu krajach. Dzieci szybko przełamały swoją nieśmiałość, by z wielkim zaangażowaniem i podekscytowaniem wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez native speakera. Nie potrzeba było długo zachęcać ich do tego, aby przeprowadzili z Sarkarem znany im już dialog, który sprawdzał umiejętność witania i przedstawiania się w języku angielskim.  Globetrotter znakomicie odnalazł się w roli nauczyciela: poprawiał błędy, w razie konieczności pomagał bardziej wstydliwym uczniom oraz szczodrze chwalił wszystkie poprawne wypowiedzi.

Z kolei uczniowie klasy IV stanęli przed nieco trudniejszym zadaniem z native speakerem w roli głównej. Mieli bowiem samodzielnie zredagować, a później zadać podróżnikowi pytania w języku angielskim, nawiązujące do tego, czym się zajmuje, dlaczego podróżuje,  gdzie jeszcze chciałby pojechać itp. Czwartoklasiści przekonali się, że wbrew pozorom kierowanie pytań do osoby, która posługuje się językiem angielskim na co dzień, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście Pallab w trakcie trwania mini-wywiadu z nim  bardzo chętnie służył swoją pomocą, a przede wszystkim przekonywał uczniów do skorzystania z okazji mówienia w języku obcym, nieprzejmowania się popełnieniem błędów i przećwiczenia tego, czego dotąd nauczyli się na lekcjach angielskiego.

Na zakończenie lekcji języka angielskiego uczniowie otrzymali pamiątkowe wpisy do zeszytów z pozdrowieniami od niezwykłego gościa, jakim był Pallab Sarkar. Miejmy nadzieję, że w przyszłości uczniowie będą mogli jeszcze cieszyć się z jego obecności w murach naszej szkoły.

                                                                                       Julia Oller SP w Wiśniewie

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 54


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa