Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Hinduski globetrotter w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 08. Wrzesień 2014 20:15

 GALERIA

 

5 września 2014r. Szkoła Podstawowa w Wiśniewie miała okazję gościć w swoich murach wyjątkowego gościa, Pallaba Sarkar – hinduskiego globetrottera i coachsurfera (couchsurfing jest internetową społecznością, która zrzesza ludzi z całego świata, oferujących u siebie darmowe miejsca noclegowe). Sarkar, urodzony w Glasgow w hinduskiej rodzinie inżyniera budowlanego i dietetyczki, od 12 lat mieszka w Londynie, gdzie pracuje jako programista IBM. Będąc w Czechach, zdecydował się odwiedzić Polskę, korzystając
z zaproszenia swojej koleżanki, również zagorzałej podróżniczki pochodzącej z Sępólna Krajeńskiego, z którą odbył kilka lat temu wspólną i dosyć ryzykowną podróż po Kolumbii,
a w tym roku po Nowej Zelandii. Spotkali się także na podróżniczych szlakach Chile, Argentyny i na Wyspie Wielkanocnej. 

 Przybycie egzotycznego gościa wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród uczniów, a w szczególności wśród piąto- i szóstoklasistów, którzy chętnie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego z panem Pallabem w roli głównej.  Dzieciaki z wielkim skupieniem i uwagą wsłuchiwały się w relację hinduskiego podróżnika, który z chęcią odpowiadał na pytania uczniów dotyczące krajów, które odwiedził, zabawnych oraz niebezpiecznych sytuacji w czasie wędrówek czy też miejsc, do których chciałby jeszcze raz wrócić. Pallab, który w ciągu trzech lat odwiedził 54 kraje, m. in. Indie, Australię, Nowa Zelandię, Stany Zjednoczone, Brazylię, Malawi, Francję, Tajlandię, Niemcy, Namibię, Chile, Kenię, Nepal, Argentynę i Rosję, podzielił się z uczniami wieloma ciekawymi szczegółami dotyczącymi kuchni, kultury i religii Indii, po czym opowiedział o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce. Globetrotter zachwalał Polską kuchnię, w szczególności smak pierogów i pierników oraz piękno polskich miast, które odwiedził: Krakowa, Wrocławia, Torunia i Warszawy.

Na pożegnanie uczestnicy spotkania, oczywiście w języku angielskim, serdecznie podziękowali za wizytę oraz zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Pallab Sarkar nie odwiedził Szkoły Podstawowej w Wiśniewie przypadkowo. Jego polska koleżanka, z którą czasami przemierza różne szlaki, jest bowiem jej absolwentką. Coachsurfer, który w Polsce spędził dwa tygodnie, jako cel swojej kolejnej wyprawy obrał Skandynawię. Zapytany, jak długo zamierza podróżować, odpowiedział z uśmiechem, że nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ odwiedził część z blisko dwustu krajów na świecie, więc przed nim jeszcze wiele podróży, aby zwiedzić cały glob.

Julia Oller SP w Wiśniewie   

 

 
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW - ROK SZKOLNY 2014/ 2015
Wpisał Administrator   
Środa, 09. Lipiec 2014 20:27

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W WIŚNIEWIE
 

ROK SZKOLNY
2014/ 2015

w zakładce - Informacje dla rodziców

 
INFORMACJA
Wpisał Administrator   
Środa, 25. Czerwiec 2014 14:12

            Dowozy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 – wg poniższego harmonogramu. Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole o godzinie 830, Msza Św. o godzinie 930, rozwozy od godz. 1030.

ZS nr 3 – 745

ZS nr 1 – 750

Sklep „Rolnik” – 753

Wiśniewka – 755

Kawle – 800

Wiśniewa – 805

Iłowo – 815

Radońsk – 820

Wiśniewa – 830

 
Uczniowie z Wiśniewy w Nadleśnictwie Złotów
Wpisał Administrator   
Środa, 25. Czerwiec 2014 13:24
GALERIA

                Do Nadleśnictwa w Złotowie dzieci klas 0–III wyjechały dzięki dwóm wycieczkom zorganizowanym i sponsorowanym przez Radę Rodziców. Odwiedziły, tu zieloną szkołę, gdzie podczas ciekawych opowieści pana leśniczego zapoznawały się z różnymi eksponatami zwierząt. Podczas spaceru po ścieżkach edukacyjnych odwiedziły bażanty.

               Towarzyszący nam pan leśniczy, opowiadał o roślinach, zwierzętach i ptakach żyjących w lasach nadleśnictwa. Podczas wyprawy po lesie odwiedziliśmy także ciekawych mieszkańców – dwa sympatyczne dziki. Po spacerze na świeżym powietrzu zorganizowano ognisko, przy którym dzieci zajadały kiełbaski.

                                                                                 B. Parys SP w Wiśniewie
 
Młodsze dzieci z Wiśniewy w Trójmieście
Wpisał Administrator   
Środa, 25. Czerwiec 2014 13:19
GALERIA

            Realizację wycieczki uczniowie klas I-III rozpoczęli od zwiedzania Akwarium Gdyńskiego. Tam dzieci odkryły tajemnice podwodnego świata w otoczeniu ponad tysiąca okazów morskich i  wodno – lądowych pochodzących z wód bliskich i dalekich. Dzięki wizycie w Oceanarium uczniowie uzyskali informacje na temat: flory i fauny Bałtyku, ptaków polskiego wybrzeża, poznali tajemniczy i przepiękny świat głębin morskich. Tuż niedaleko dzieci mogły zobaczyć „Dar Pomorza”, a także inne statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniem.

           Niesamowite chwile spędziły w Centrum Nauki „ Experyment” w Gdyni. W tym fascynującym laboratorium dla małych i dużych odkrywców, namacalnie poznawały prawa fizyki i przyrody. Ta niezwykła pracownia doświadczalna stała się wielkim placem zabaw i emocji. Wszystkich eksperymentów należało dotykać i wszystkiego spróbować.
Na powierzchni 400 m2 czekało ponad 30 eksponatów do interaktywnej zabawy. Urządzenia demonstrują prawa fizyki i procesy zachodzące w przyrodzie w 5-ciu grupach tematycznych, które przybliżają min. zasady optyki, emisji dźwięków oraz tajemnice ludzkiego ciała i przyrody. W dziale „ Środowisko” dzieci obserwowały preparaty przez mikroskop lub oglądały je powiększone na dużym monitorze, mogły poznać obieg wody w przyrodzie czy nauczyć się rozpoznawać ślady leśnych zwierząt. Natomiast w dziale dla najmłodszych odkrywców ćwiczyły zręczność i koordynację ruchów, a dzięki układankom i ściennym labiryntom sprawdzały zdolność obserwacji. W „Eksperymencie” znalazły też nietypowe instrumenty tj. cytrę, grająca podłogę i tzw. rurową oktawę.

             Niecodziennym okazał się spacer po molo z przepięknym widokiem na morze i pobyt w McDonalds.

Mimo zmęczenia, pobyt był niezapomniany. Wspomagał, urozmaicał i uatrakcyjnił proces dydaktyczno-wychowawczy.

                                                                                         B. Parys SP w Wiśniewie
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 53


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa