Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
NOC TRAPERA W WIŚNIEWIE – NOC CZTERECH ŻYWIOŁÓW
Wpisał Administrator   
Sobota, 25. Październik 2014 20:04
 

Z 17 na 18 października klasa III uczestniczyła w kolejnej „Nocy trapera” zorganizowanej w ramach X Gminnego Grantu Oświatowego. Podczas zajęć poznajemy możliwości i właściwości czterech żywiołów jakimi są: woda, ogień, powietrze, ziemia. Tym razem najwięcej czasu poświęciliśmy ziemi, a konkretnie skupiliśmy się na lesie i jego warstwach. Zadaniem uczniów było zaobserwowanie warstw roślinności w lesie, rodzajów roślin, które w danej warstwie występują oraz zwierząt w nich żyjących. Końcowym rezultatem i sprawdzeniem zdobytych wiadomości był wspólnie wykonany, wspaniały plakat obrazujący warstwową budowę lasu. „Nocka trapera” to również  możliwość wspólnie spędzonego czasu w towarzystwie kolegów i koleżanek, wspólne zabawy, rozmowy, spożywanie posiłków, oglądanie filmów, czytanie książek. Uczniowie bardzo lubią ten rodzaj zajęć pozalekcyjnych i chętnie w nich uczestniczą, dlatego i tę „Nockę trapera” dodajemy do naszych wspomnień, które w przyszłości pozwolą nam z radością wspominać godziny spędzone w szkole.

                                                                                                Wiesława Orlikowska  
 
,,Odkrywamy Amerykę”audycja muzyczna Filharmonii Pomorskiej w SP w Wiśniewie
Wpisał Administrator   

  GALERIA 

      Na pierwszą muzyczną podróż w tym roku szkolnym uczniowie zostali zaproszeni 17 października przez pracowników z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, których mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły.  Przygotowali  oni audycję muzyczną pt. ,,Odkrywamy Amerykę”. Rejs statkiem „Pinta” z załogą Krzysztofa Kolumba powiódł wszystkich do wybrzeży Ameryki Północnej, której różnorodną muzykę uczniowie odkrywali podczas koncertu. Z powagą wysłuchaliśmy hymnu Stanów Zjednoczonych. Zabrzmiały utwory w rytmie country, rock&rolla,  muzyki gospel, ragtime oraz improwizacji jazzowych. Z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania, które odbędzie się w styczniu.

                                                                                               Iwona Zawadzka- Sztandera

 

 
Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Niedziela, 19. Październik 2014 17:49

 

 

          W dniu 13.10.2014 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie pod kierunkiem Wiesławy Orlikowskiej przygotowali dla swoich nauczycieli i pracowników obsługi szkoły montaż słowno – muzyczny. Wiersze i piosenki były wyrazem podziękowania za trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych uczniów. Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim pracownikom szkoły w imieniu Rady Rodziców na ręce pani dyrektor złożyła pani Katarzyna Jarska. Uczniowie przekazali również piękne laurki z życzeniami, które przygotowali wspólnie z panią Anną Sobieszczyk.

  GALERIA

        Miłym akcentem akademi było również wręczenie Juliannie Górniak uczennicy klasy III (wych. Wiesława Orlikowska) I nagrody zdobytej przez nią w ogólnopolskim konkursie plastycznym , który odbył się w ramach programu „Pololenie ekoEkspertów”. Nagrodą za zdobycie I miejsca był tablet i pudło przyborów do rysowania i malowania. Jeszcze raz Julce serdecznie gratulujemy!                                                                     Wiesława Orlikowska

 

 
INFORMACJA
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Październik 2014 18:01

Informuję, że poranny dowóz do Szkoły Podstawowej w Wiśniewie z poszczególnych przystanków przedstawia się następująco:

730 – ZS nr 3 (autobus)

734 – ZS nr 1(autobus)

730 – „Rolnik” (bus)

733  – Wiśniewka (bus)

738 – Radońsk (autobus)

743 – Iłowo (autobus)

745 – Kawle (codziennie autobus, a w pon. bus)

748 – Wiśniewa (codziennie autobus, a w pon. bus) 
 
Sukces przedszkolaków z Wiśniewy
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Październik 2014 17:51
 

Dnia 30 września 2014 roku przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Wiśniewie wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z polskich przedszkoli pobiły Rekord Guinnessa w myciu zębów!!!

O godzinie 12.00 maluchy szczotkowały zęby przez 2 minuty. Z niecierpliwością czekaliśmy na sms-a potwierdzający ustanowienie nowego rekordu świata w kategorii: największej liczby dzieci jednocześnie myjących zęby. Radość była ogromna, gdy okazało się, że udział we wspólnej akcji wzięło 257 500 dzieci z całej Polski i tym samym rekord został ustanowiony. Poprzedni Rekord Guinnessa w największej ilości osób szczotkujących jednocześnie zęby w różnych miejscach, został ustanowiony w Indiach w 2007 roku, gdzie udział wzięło 177 000 osób.

Każde dziecko z naszego oddziału przedszkolnego otrzymało certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu Rekordu Ginnessa. Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh – największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej dla dzieci, zaś głównym partnerem medialnym TV Polsat JIMJAM.

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh” otrzymaliśmy materiały edukacyjne, dzięki którym na zajęciach dzieci poszerzyły swą wiedzę z zakresu profilaktyki stomatologicznej, m. in.: jak prawidłowo dbać o zęby, skąd się biorą zęby, dlaczego należy chodzić do dentysty, co należy jeść, aby mieć zdrowe zęby. Mamy nadzieję, że słowa z piosenki zespołu „Fasolki” - „Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć”, będą im brzmiały długo w pamięci.  

                                                                  Wychowawca: Krystyna Kałaczyńska
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 54


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa