Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Audycja muzyczna w Wiśniewie „Z drewna wystrugane, dźwiękiem malowane”
Wpisał Administrator   
Środa, 15. Kwiecień 2015 18:22
GALERIA

Dnia 13 kwietnia 2015 roku, już po raz trzeci, gościliśmy w Szkole Podstawowej w Wiśniewie z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, którzy przygotowali dla uczniów audycję muzyczną pt. ,, Z drewna wystrugane, dźwiękiem malowane”. Na kwietniowym koncercie ,, przemówiły” instrumenty dęte drewniane. Ich niesamowite brzmienie, różnice w budowie, sposób gry można było zobaczyć i wysłuchać w przepięknie brzmiących utworach. Do czego służy stroik? Na ile części można rozłożyć klarnet, flet i fagot? Dlaczego flet błyszczy, skoro pochodzi z rodziny instrumentów drewnianych? Na te i wiele innych pytań uczniowie poznali odpowiedzi  poprzez przeplatane z muzyką opowieści o instrumentach.

                                                                                                Iwona Zawadzka – Sztandera
 
Warsztaty plastyczno- techniczne w Wiśniewie „Odlewy gipsowe”
Wpisał Administrator   
Środa, 15. Kwiecień 2015 18:18

 

GALERIA

 

Bezpośrednio przed wielkanocną przerwą (30 marca 2015 r.) wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie mieli okazję uczestniczyć w plastyczno- technicznych warsztatach „Odlewy gipsowe”. Każdy wykonał cztery formy gipsowe, dwie wielkanocne oraz dwie na Dzień Matki. Zajęcia były atrakcyjną i kreatywną formą edukacji artystycznej. Pozwoliły rozbudzić wyobraźnię i rozwinąć zdolności plastyczne uczniów.

                                                                                                   Iwona Zawadzka- Sztandera
 
Dzień Przedszkolaka w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 13. Kwiecień 2015 17:26
  GALERIA

W dniu 10.04.2015 r. Szkołę Podstawową w Wiśniewie odwiedziły najstarsze dzieci
z Gminnego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Sępólnie Krajeńskim. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca w szkole, jak jest ona wyposażona i co ciekawego oferuje swoim uczniom. Podzielone na grupy dzieci, uczestniczyły w zabawach sportowo – rekreacyjnych, wykonywały doświadczenia przyrodnicze, pracowały z tablicą interaktywną oraz ozdabiały wiosenne motyle w ramach zajęć plastycznych. Odbyliśmy także spacer po szkolnym kompleksie sportowo – rekreacyjnym i zapoznaliśmy przedszkolaków z roślinami w obrębie Zielonej Szkoły.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

                                                                                                Organizatorzy
 
Sukces uczennicy z Wiśniewy w konkursie wojewódzkim ,,Zapobiegajmy Pożarom”
Wpisał Administrator   
Czwartek, 26. Marzec 2015 20:02

 

GALERIA

 

Julianna Knapik z klasy II Szkoły Podstawowej w Wiśniewie zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Zapobiegamy pożarom”.

21 marca 2015 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się wojewódzkie podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Jego organizatorem był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Dla uczestników konkursu zorganizowano poczęstunek oraz występy artystyczne w wykonaniu grupy „Pałuczaczki” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie.

Prace plastyczne uczestników etapu wojewódzkiego oceniane były w sześciu grupach wiekowych ( grupa I – przedszkola, grupa II klasy I-III SP, grupa III klasy IV-VI SP, grupa IV – gimnazjum, grupa V – szkoły ponadgimnazjalne, grupa VI – dorośli )

Wśród najlepszych znalazła się praca plastyczna Julianny Knapik z klasy II, która zajęła III miejsce w kategorii klas I- III.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                                                                                              Iwona Zawadzka- Sztandera

 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie powitali wiosnę
Wpisał Administrator   
Wtorek, 24. Marzec 2015 17:28
 
  GALERIA

W piątek 20 marca czekały na nas dwa wydarzenia: zaćmienie Słońca oraz pożegnanie zimy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie byli przygotowani na obserwację zaćmienia Słońca, przynosząc ze sobą ciemne okulary. Około godziny jedenastej dzieci z klas 0 – III zgromadziły się przed szkołą. Każdy uczeń trzymał w dłoni ustrojoną krepą gałązkę tzw. „gaik” oraz instrumenty perkusyjne . Następnie przemaszerowaliśmy z Marzanną przez Wiśniewę  z głośnymi okrzykami, którymi oznajmialiśmy, że już przyszedł czas pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Po powrocie poszliśmy do szkolnego ogródka botanicznego, by sprawdzić czy wiosna już  do nas zawitała.

                                                                      Krystyna Kałaczyńska opiekun Samorządu Uczniowskiego
 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 65


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa