Strona GłównaKontakt
            
Dawniej i dziś
» WIŚNIEWA I    OKOLICE
» Z HISTORII
   SZKOŁY
PREZENTACJE
     ORAZ FILMY

FOTOGALERIA
AKTUALNOŚCI
Święto Niepodległości w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 17. Listopad 2014 21:15
 

7 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego oraz odczytaniem listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy V przybliżył losy naszego kraju, który przez ponad 123 lata był w niewoli. Przez lata niewoli zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię, ale naród polski nie załamał się. Dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów Polska stała się niepodległym krajem. Aby oddać atmosferę owych czasów, wykorzystano utwory literackie oraz pieśni wojskowe.

Ojczyzna wolna, znowu wolna!

Tak bije serce, huczą skronie!

A Biały Orzeł w słońcu kwiatów

Przyleciał, by go ująć w dłonie.

Zawsze był z nami – ptak wspaniały,

Choć czasem ktoś odszedł daleko …

Bronił tej ziemi, bo ją kochał

Sercem pokoleń już od wieków.

Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek …

Dzisiaj radość kanonada!

Witamy wszyscy Niepodległość

I Jedenasty Listopada …

                                                                                                     Hanna Wojtalewicz  

 
Julianna Górniak z Wiśniewy wyróżniona przez jury
Wpisał Administrator   
Niedziela, 16. Listopad 2014 14:32
                 

Dnia 06.11.2014r w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, w ramach XVI Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej został przeprowadzony X Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej pod hasłem: „Śpiewajmy Panu”. W Konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół naszego powiatu, w trzech kategoriach wiekowych
tzn. klasy I-III i IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjum.
            W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczestniczki konkursu: Julianna Górniak kl. III z piosenką „List do Boga” oraz Weronika Winiecka kl. IV z piosenką „Na drugi brzeg”. Pomimo dużej konkurencji Julianna otrzymała wyróżnienie jury i nagrodę książkową. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.
          Jesteśmy dumni z naszych uczennic i życzymy im dalszych sukcesów.

Anna Sobieszczyk 

 
KONKURS „RÓŻANIEC MISYJNY W WIŚNIEWIE”
Wpisał Administrator   
Niedziela, 16. Listopad 2014 14:29
 

 

 

W Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu pt. „Różaniec Misyjny”, którego zadaniem było pomysłowe wykonanie pracy przestrzennej przedstawiającej różaniec misyjny. W konkursie wzięło udział aż 23 uczniów naszej szkoły, w dwóch kategoriach wiekowych: „0” – III i IV – VI. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością i zaangażowaniem w wykonanych pracach.

Spośród nich, wybrano najlepsze, przyznając dyplomy, nagrody główne oraz wyróżnienia: 

Kategoria wiekowa klas młodszych:
I miejsce – Marta Lüdtke
II miejsce – Wiktoria Mosek
III miejsce – Szymon Węgierski
wyróżnienia: Julianna Górniak, Oliwia Figat

Kategoria wiekowa klas starszych:
I miejsce – Nikol Węgierska
II miejsce – Arkadiusz Murek
III miejsce – Weronika Wietrzychowska
wyróżnienia: Daria Przybyłka, Kornelia Krzysztofik

Sponsorami nagród była Rada Rodziców, dzięki której laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci płyt edukacyjnych DVD, książek i kalendarzy. Dodatkowo każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i pamiątkowy upominek. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawce w naszej szkole.

 Laureatom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za tak liczny udział oraz zachęcamy do dalszego uczestnictwa w konkursach.

Anna Sobieszczyk

 
Czarownice, diabły i duchy w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Wtorek, 04. Listopad 2014 18:29
  GALERIA  

Halloween, który przypada w ostatnim dniu października, jest zwyczajem odnoszącym się do obchodów święta zmarłych, czerpiąc swoje źródło z  praktyk starożytnych plemion celtyckich, zamieszkujących dzisiejsze tereny Irlandii i Szkocji. Obecnie Halloween cieszy się wielką popularnością na całym świecie a w szczególności w takich krajach jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Kanada.

Również nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego  święta, za którego organizację i przebieg odpowiedzialny był nauczyciel języka angielskiego. Z okazji Halloween  dla wszystkich chętnych uczniów z klas I-IV naszej szkoły  ogłoszono dwa konkursy. Pierwszy konkurs na najbardziej pomysłową dynię, za której przygotowanie odpowiadała cała klasa , a drugi, indywidualny, polegał na przebraniu się w oryginalny i pomysłowy strój halloween’owy. W dzień konkursu, 30 października, od rana na szkolnych korytarzach można było spotkać czarownice, diabły i duchy. Było nieco strasznie, ale za to niezwykle wesoło i kolorowo. Komisja konkursowa w składzie: Julia Oller – przewodnicząca, pani Iwona Zawadzka – Sztandera oraz pani Krystyna Kałaczyńska, musiała zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem, jakim było wyłonienie trzech najlepszych  przebrań halloween’owych, na które uczniowie mieli pomysłów co nie miara, co zresztą ukazują dołączone zdjęcia. Po burzliwych naradach uznano, że I miejsce za najbardziej pomysłowe przebranie z okazji Halloween zajmie Zuzanna Płotka z klasy I, II miejsce Amelia Materska z klasy II, a III miejsce przypadnie Aleksandrze Migawa z klasy VI. Również przyznanie miejsca dla najciekawszej dyni, było nie lada dylematem, ponieważ każda z  przygotowanych na konkurs dyń miała swój urok i charakter. Decyzją jury przyznano ex aequo dwa I miejsca: klasie II oraz VI.

Szkolne święto Halloween zakończyło się uroczystym  wręczeniem  dyplomów i słodkich nagród  laureatom konkursów oraz wyróżnień dla uczniów, którzy w rywalizacji o najlepszy kostium znaleźli sie tuż za podium. O sukcesie konkursu może  świadczyć pozytywna reakcja uczniów, wyrażająca się w popularności konkursu – ilość, ale przede wszystkim jakość i pomysłowość przygotowanych dyni i strojów. Tegoroczne Halloween na pewno na długo utkwi nam w pamięci i z wielkim podekscytowaniem będziemy oczekiwać go już za rok. Sponsorem wszystkich nagród była Rada Rodziców naszej szkoły.  

                                                                                                          Julia Oller      
 
Ze zdrową dietą za pan brat w Szkole Podstawowej w Wiśniewie
Wpisał Administrator   
Piątek, 31. Październik 2014 15:19

Temat  zdrowej żywności  w  Szkole Podstawowej w Wiśniewie jest już dosyć dobrze znany dzięki szeregowi działań, które mają na celu zwrócenie uwagi uczniów na nabywanie  właściwych nawyków żywieniowych oraz roli zbilansowanej diety. Jednym z takich prozdrowotnych działań jest akcja „Owoce w szkole”. W jej ramach uczniowie klas I – III otrzymują  świeże warzywa i owoce, które poza tym, że są bogatym źródłem witamin, stanowią alternatywę dla chipsów, słodyczy czy kolorowych napojów.

Również uczniowie starszych klas biorą czynny udział w promowaniu zdrowej diety w naszej szkole. Niedawno szóstoklasiści zorganizowali całodniową sprzedaż własnoręcznie przygotowywanych kanapek, do kupna których zachęcali swoich kolegów i koleżanki
w czasie przerw. Klasa VI serwowała pyszne kanapki z pomidorem, świeżym ogórkiem i wędliną. Dostępna była również wersja wegetariańska kanapek z jakiem oraz serem.
Jak widać na zdjęciach, zainteresowanie  kolorowymi,  a  przede wszystkim zdrowymi  kanapkami  było wielkie.

Ponadto oprócz zdrowych kanapek nasi uczniowie mogli spróbować świeżo wyciśniętych soczków z pomarańczy. Klasa wspólnie z wychowawcą przed lekcjami i na każdej przerwie wyciskali sok ze świeżych pomarańczy. Pomału w naszej szkole wszyscy „zarażają się” zdrowym stylem odżywiania.

                                        Julia Oller Radosław Burdon       

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

Strona 1 z 56


Menu
Oferta szkoły
Kadra
Rekrutacja
Nasi partnerzy
Projekty
     i programy


Informacje
     dla rodziców

Osiągnięcia
     uczniów

Zwróć uwagę

Sześciolatek w naszej szkole

pajacyk
euro quiz
Rozmaitości
MEN

Kuratorium Oświaty

interklasa

interklasa

interklasa